Burčák

Patří burčák do lednice? Hrozí i výbuch! RADY, jak ho skladovat

Patří burčák do lednice? Hrozí i výbuch! RADY, jak ho skladovat
Zdroj: Mediafax

Sezóna burčáku je v plném proudu! Konzumaci tohoto lahodného moku si ale můžeme užívat až do konce listopadu. Pokud si skleničkou budete chtít třeba zpříjemnit večer, je důležité vědět, jak ho správně skladovat.

Skladování burčáku je totiž daleko složitější než skladování klasického vína. Nesmíte zapomenout na to, že kvasinky v burčáku neustále pracují a přeměňují cukry na alkohol. Snadno se tak může stát, že se vám nápoj zkazí, v horším případě může dokonce vybouchnout.

Burčák byste měli ideálně uchovávat v nádobách, které jsou odolné vůči tlaku. Místo skleněných lahvích zvolte raději plastové. Ani ty ale nezaručí, že vám burčák vydrží do dalšího dne. Musíte dodržovat ještě několik dalších pravidel.

Když si burčák dovezete domů, první věc, kterou musíte udělat, je povolení uzávěru. Jinak oxid uhličitý, který během kvašení vzniká, nebude mít kam unikat, natlakuje nádobu a hrozí výbuch. Na to myslete i tehdy, když budete chtít dlouho stojící utaženou lahev otevřít, může se totiž stát, že vám její obsah "vymaluje" pokoj.

Související obsah

Možností je také udělat do víčka díru. Někteří vinaři radí naplnit lahev jen do tří čtvrtin a zmáčknout ji tak, aby hladina stoupla až k hrdlu. Postupně se sice nafoukne do původního tvaru, ale nevybouchne.

Při pokojové teplotě burčák příliš dlouho nevydrží, v lednici se ale kvašení zpomalí a budete si ho moci vychutnat klidně i druhý třetí den. Pokud chcete docílit nejlepší chuti, nechte ho před konzumací chvíli ohřát na sluníčku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ČACHRY, MACHRY: Nakupujete víno o víkendu? Tak odteď to už nebudete dělat!

ZDRAVÍ NEBEZPEČNÉ: Proč byste nikdy neměli skladovat brambory v lednici!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz