Nemocnice

Vážné obvinění: Lékaři v Nymburku zabili pacienta a zahladili stopy!

Vážné obvinění: Lékaři v Nymburku zabili pacienta a zahladili stopy!
Zdroj: Thinkstockphotos

Obrovský skandál zasáhl nymburskou nemocnici. Lékaři v kartě jednoho pacienta přehlédli, že je diabetik a potřebuje inzulin a muž zemřel. Ale to není všechno. Nemocnice chybu nepřiznala a začala zahlazovat stopy. Obvinění jsou tři lékaři, včetně primáře - informuje Blesk.cz.

Obvinění padla už minulý - proti jednomu mladšímu lékaři, který nese na úmrtí největší podíl viny, proti jedné lékařce, která pomáhala falšovat lékařskou zprávu a proti primáři interny Václavu Hulínskému.

"Můžeme potvrdit, že jsme obvinili tři lékaře z nymburské nemocnice. Jde o usmrcení z nedbalosti a padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy,“ řekla Blesku policistka Petra Potočná bez dalších podrobností. Za usmrcení z nedbalosti hrozí až 6 let vězení, za padělání lékařských zpráv roky dva.

Podle Blesku je mrtvým Jiří H. (65), kterého do nemocnice přivezli z pečovatelského domu v obci Pátek, kvůli potížím s nohou. Ošetřující lékař na interně ale přehlédl zásadní věc - že muž je diabetik a potřebuje inzulin.

Související obsah

Muž tak zřejmě nedostával inzulin celých šest dní, než ho propustili zpět do pečovatelského domu. Jenže byl v kritickém stavu, a tak putoval do nemocnice znovu. Tam ovšem zemřel.

Když na nesrovnalosti kolem úmrtí poukázali pozůstalí muže, primář se údajně s další lékařkou snažil upravit zdravotnickou dokumentaci. Napsali spolu falešnou kartu, kde pochopitelně bylo uvedeno, že pacient dostával inzulin.

Policie na případ uvalila informační embargo. Bavit se o něm nechce příliš ani pozůstalá rodina, protože se bojí, aby nenarušila vyšetřování. Jednatelka nemocnice Alena Havelková ale informace Blesku potvrdila: "Vím to teprve od pátku. Celá věc je v šetření policie a i my sami si zjišťujeme informace."

K obvinění se přiznal i primář Hulínský, když ho novináři dostihli: "Obviněný není obžalovaný. Já se s vámi bavit nebudu. Nechte toho vyšetřování.“ Primář rovněž popřel, že by falšoval lékařskou dokumentaci.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lékaři jí tvrdili, že jde jen o alergii! Když začala mít kruté bolesti a jela na pohotovost, čekala ji drsná rána

FOTO JEN PRO OTRLÉ: Lékař mu předepsal léky. Po jejich užití malém přišel o život a takhle dopadl!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz