Modrá zóna

Pražané zuří: Kvůli modrým zónám jsou přeplněné autobusy MHD

Autobusy, kterými lidé z okolí Prahy jezdí do hlavního města, začínají být přeplněné. Důvodem jsou podle starostů modré parkovací zóny v Praze, kvůli kterým mnoho řidičů nechává auta doma a za prací vyráží hromadnou dopravou.

Podle starostů obcí z okolí Prahy se pro obyvatele mnoha obcí stává ranní cesta do hlavního města peklem. Po zavedení nových parkovacích zón jsou totiž zastávky příměstských spojů po ránu naplněné k prasknutí.

Stav starostové označují za kritický a nese za něj odpovědnost prý jak Středočeský kraj, tak hlavní město. Nepřipravily totiž dostatečný počet odstavných parkovišť a tak linky v některých místech začínají kolabovat.

Podle pražského radního pro dopravu Petra Dolínka jsou problémy i na některých vlakových spojích, nicméně hned, jak prý bude zvolená rada Středočeského kraje, začnou prý problém řešit.

Související obsah

Na svém včerejším jednání se mimo jiné pražské hnutí ANO shodlo na tom, že jednou z variant, co dělat s modrými zónami, je to, že by se vytvořila jednotná zóna po celé Praze, která by prý nediskriminovala obyvatele z různých městských částí.
 

vbo, Michal Čoudek, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz