Parkovací zóny

Praha 9 zlevnila parkování na 10 korun. Magistrátu se to nelíbí!

O deset milionů korun se pře pražský magistrát s městskou částí Praha 9 kvůli modrým parkovacím zónám. Praha 9 totiž odmítá nový parkovací systém tak, jak ho náměstci pro dopravu vymysleli a chtějí taxu za parkovné snížit. Magistrátu se tak nelíbí, že by tato městská část vybírala méně peněz.

Jen za poslední tři měsíce do pražské pokladny z kapes řidičů v Praze 5, 6 a nově i 8 přiteklo přes 55 milionů korun. Modré parkovací peklo už ovšem neštve jen Pražany a Středočechy, ale už i samotné úředníky. Právě ty, kteří by modré zóny měli sami zřizovat.

Související obsah

"Tady bydlí staří rodiče, vozí je k lékaři, vozí jim nákupy, kde zaparkují, když tam bude modrá zóna?" ptá se radní Městské části Praha 9 Tomáš Holeček. "Rozhodli jsme se v tom systému najít jakousi spravedlnost, tak jak se nás dotazovali obyvatelé. Proto jsme zvolili jednotný systém v podobně fialových zón a minimální hodinou sazbou za desetikorunu," popsal systém městské části Holeček.

A tak novému parkovacímu systému řekla Praha 9 ano, ale už ne vysokým částkám a šikaně nerezidentů, kteří nemají mnohdy kde zaparkovat. "Je to populismus a je to nelogický krok. Zóna, která by byla deset korun na hodinu v Praze, je zbytečný administrativní krok," prohlásil naopak pražský radní Petr Dolínek.

Související obsah

Jiný zastupitel města, Filip Humplík za ODS, Praze 9 fandí. "Já nevěřím tomu, že by magistrát měl něco seshora určovat. Rozhodně myslím, že to řešení, které tam udělali, tak je v pořádku. Naprosto podporuji to, co tam na Praze 9 dělají," řekl Humplík.

Ani na magistrátu tak nejsou radní jednotní. Praha 9 měla zavést modré, respektive fialové zóny už letos. Znamenalo by to, že by tam každý řidič z Prahy nebo mimo ni mohl zaparkovat kdekoliv - za 10 korun na hodinu. Jenže to se zdá magistrátu málo.

Související obsah

Na Praze 9 existují už delší dobu interní parkovací zóny - tak jako například u sportovní haly, které zajišťují místním parkovací stání i v případě koncertu nebo zápasu. Pokud se magistrát s Prahou 9 neshodnou, budou tyto zóny zrušeny. Zda i tak zmodrá, respektive zfialoví také Praha 9, by se mělo ukázat do konce roku.

tn.cz / gar

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz