Střepiny

STŘEPINY: Byznys se strachem

Když v létě německá vláda vyzvala své občany, aby si "pro všechny případy" udělali zásoby jídla na 10 dní, začali naši sousedé horečně skupovat konzervy, svíčky i baterky.

Napětí ve světě nebo obavy z uprchlíků ale spolehlivě fungují i u nás, vyprávět by mohli prodejci zbraní, ale i stavitelé podzemních bunkrů. Jak dobrý byznys je náš strach, to zjišťovala Maria Jevstafjeva.

Už třetím týdnem natáčí náš kolega Radan Šprongl na frontové linii války proti takzvanému Islámskému státu v Iráku. Tento týden se dostal až do samotného čela bojů při útoku na letiště Tal Afar. Létaly kolem něj střely islamistů, na vlastní oči viděl zničení auta útočícího sebevražedného atentátníka, ale musel se vyrovnat i se smrtí jednoho z vojáků, se kterým se v nedávno spřátelil.

Šest desítek poslanců z řad ČSSD, komunistů, hnutí Ano a Úsvitu přišlo s návrhem vrátit do trestního zákoníku čin veřejného hanobení prezidenta republiky. Podle kritiků nápadu ale vynucená úcta k hlavě státu zavání papalášstvím a zaváděním starých pořádků. Pokud by takový zákon začal platit, hrozil by tomu, kdo by zesměšnil nebo urazil hlavu státu, i rok za mřížemi.


To jsou hlavní témata pořadu Střepiny z neděle 20. 11. 2016
 

TV Nova

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz