Napadení

Raplovi vadilo, že psi nemají vodítko, majitelku proto bodnul

Raplovi vadilo, že psi nemají vodítko, majitelku proto bodnul
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Opravdu dlouho nezapomene na čtvrteční venčení psů sedmašedesátiletá žena z Prahy, která se svými chlupatými miláčky vyrazila na špacír k Modřanské rokli.

Při procházce totiž pejskařka narazila na agresivního muže, kterému se ani trochu nelíbilo, že seniorka psy venčí bez vodítka. Nejprve na ni křičel a nadával jí, pak ovšem přešel od slov k činům.


"Útočník nejprve vyhrožoval, že zabije psy a pak i ženu. Tento atak následně přešel do fyzické roviny, pachatel totiž vytáhl nůž, na ženu zaútočil a bodl ji do předloktí," popisuje napadení policejní mluvčí Jan Daněk.


Zraněná žena pak z místa utekla a z domova si přivolala sanitku, která ji odvezla do nemocnice. A po ozbrojeném grázlovi začali pátrat policisté.


Související obsah


 

Kvůli náročnému terénu byli v akci i muži zákona na koních. "Těmto policistům se po několika desítkách minut podařilo podezřelého v Modřanské rokli vypátrat a zadržet. Zároveň u něj zajistili i 35 centimetrů dlouhý nůž, se kterým ženu bodl," doplnil Daněk.


Při výslechu se jednašedesátiletý agresor ke všemu přiznal. Za těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví mu hrozí až deset let natvrdo. Kriminalisté zároveň chtějí, aby rabiát na soud čekal ve vazbě. Soud o ní ale zatím nerozhodl.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz