Kameramanka

VIDEO: Kameramanka kopala do uprchlíků, soud už jí vyměřil trest! 

VIDEO: Kameramanka kopala do uprchlíků, soud už jí vyměřil trest! 
Zdroj: Profimedia / facebook

Agresivní kameramanka, kterou před dvěma lety natočili na maďarských hranicích, jak kope do dětí uprchlíků, stanula ve čtvrtek před soudem ve městě Szeged. Svůj čin obhajovala tím, že dostala strach z velké masy lidí, a proto se bránila. Žena odešla od soudu s tříletou podmínkou, rozsudek ale zatím není pravomocný.

Podle maďarského webu info.hu probíhal soud bez osobní přítomnosti dotyčné kameramanky prostřednictvím tzv. telemostu, protože se žena bála o svůj život. Petra Laszlóová zaútočila v září 2015 na skupinu uprchlíků, kteří se snažili přeběhnout srbsko-maďarskou hranici. Do několika dětí kopla a muži, který nesl dítě, navíc podkopla nohy.


"Otočila jsem se a viděla stovky lidí spěchajících ke mně. Bylo to šílené," vypověděla žena u soudu. "Myslela jsem si, že na mě útočí a já se musím bránit," řekla Lászlóvá vloni deníku Magyar Nemzet. "Nejsem bezcitná rasistka, která kope do dětí. Politický hon na čarodějnice ani očerňování a výhrůžky smrtí si nezasloužím," dodala.

Podívejte se na záběry, které šokovaly celý svět: 


"Útoky byly typickou obrannou reakcí," obhajoval kameramanku u soudu její právník. Soudce se ale pozastavil nad tím, že žádný jiný novinář na místě takto agresivní nebyl. I lidé na sociálních sítích považují její čin za ubohý a hanebný.

Ženu ihned po zveřejnění videa její domovská televize N1 TV propustila. Udělení tříleté podmínky maďarským soudem by nyní mělo celou kauzu uzavřít. Ženě k mírnému trestu podle webu index.hu pomohl čistý trestní rejstřík a lítost nad vlastním činem.

Související obsah


Po tři roky nyní nesmí Lászlóová spáchat žádný trestný čin. Rozsudek ale zatím není pravomocný, soudce si ponechal tři dny na rozmyšlenou. Až proces skončí, chce se kameramanka i se svou rodinou údajně kvůli bezpečnosti přestěhovat do Ruska.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TĚŽKÝ ŽIVOT: Fotograf odhalil, jakým způsobem myjí uprchlíci před stanem miminko

DRSNÁ GALERIE: Říkají mu NIČITEL. Hlídá hranici a loví uprchlíky holýma rukama!

TN.cz / nor
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz