Učitelka

Učitelka jí zakázala jít na WC, dívka vysoudila přes 30 milionů!

Učitelka jí zakázala jít na WC, dívka vysoudila přes 30 milionů!
Zdroj: Mediafax

V přepočtu více než 31 milionů korun vysoudila od školských úřadů bývalá studentka střední školy v San Diegu v Kalifornii. Učitelka ji totiž během vyučování nedovolila jít na toaletu. Dívku místo toho přinutila vymočit se do kbelíku.

Incident se stal v roce 2012. Dnes devatenáctiletá dívka si nutně potřebovala odskočit na toaletu, to jí ale učitelka nedovolila. Místo toho ji přinutila vymočit se do kbelíku v šatně, která sousedila se třídou. Informovala o tom britská BBC.

Dívka se zhroutila a stále se z traumatického zážitku vzpamatovává. "Něco takového by se čtrnáctileté dívce, která právě nastoupila do školy, nemělo stát," rozčiloval se obhájce studentky Brian Watkins. Kvůli ponižování musela dvakrát změnit školu, dodnes dochází na terapii.

Související obsah

Učitelka se bránila, že dívce žádné trauma způsobit nechtěla. Mylně se prý domnívala, že při zkráceném vyučování, které trvá jen 25 minut, jsou přestávky na toaletu přísně zakázány. Kbelík jí prý připadal jako dobrý nápad.

Kromě 1,25 milionu dolarů porota dívce přisoudila také 41 tisíc dolarů (asi milion korun) na úhradu léčebných nákladů. Učitelku poslaly úřady na placené volno, do školy už se nevrátila. Dívce i její matce se škola dodatečně omluvila.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz