Učitelka

Učitelka jí zakázala jít na WC, dívka vysoudila přes 30 milionů!

Učitelka jí zakázala jít na WC, dívka vysoudila přes 30 milionů!
Zdroj: Mediafax

V přepočtu více než 31 milionů korun vysoudila od školských úřadů bývalá studentka střední školy v San Diegu v Kalifornii. Učitelka ji totiž během vyučování nedovolila jít na toaletu. Dívku místo toho přinutila vymočit se do kbelíku.

Incident se stal v roce 2012. Dnes devatenáctiletá dívka si nutně potřebovala odskočit na toaletu, to jí ale učitelka nedovolila. Místo toho ji přinutila vymočit se do kbelíku v šatně, která sousedila se třídou. Informovala o tom britská BBC.

Dívka se zhroutila a stále se z traumatického zážitku vzpamatovává. "Něco takového by se čtrnáctileté dívce, která právě nastoupila do školy, nemělo stát," rozčiloval se obhájce studentky Brian Watkins. Kvůli ponižování musela dvakrát změnit školu, dodnes dochází na terapii.

Související obsah

Učitelka se bránila, že dívce žádné trauma způsobit nechtěla. Mylně se prý domnívala, že při zkráceném vyučování, které trvá jen 25 minut, jsou přestávky na toaletu přísně zakázány. Kbelík jí prý připadal jako dobrý nápad.

Kromě 1,25 milionu dolarů porota dívce přisoudila také 41 tisíc dolarů (asi milion korun) na úhradu léčebných nákladů. Učitelku poslaly úřady na placené volno, do školy už se nevrátila. Dívce i její matce se škola dodatečně omluvila.

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz