Bydlení

FOTO: Žena přestavěla domov na vesmírnou loď ze Star Treku!

FOTO: Žena přestavěla domov na vesmírnou loď ze Star Treku!
Zdroj: Profimedia

Skalní fanynka sci-fi Star Trek dohnala svou posedlost k dokonalosti. Zrekonstruovala svůj dům ve stylu vesmírné lodi!

Kanaďanka Line Rainvilleová, která pracuje jako sociální pracovnice v kanadské provincii Quebec, miluje filmovou sérii Star Trek už od dětství. Z toho důvodu se rozhodla vesmírnou loď vytvořit i doma.

V suterénu svého obydlí postavila komplex několika místností, které připomínají známá zákoutí z vesmírné lodi Enterprise. Nezapomněla ani na teleportační místnost, rekreační pokoj a věrnou kopii ložnice Spocka.

Budování zabralo více než rok, ale loď je propracovaná do detailů. Pokud některé potřebné části nenašla na internetu, neváhala přiložit ruku k dílu a vyrobit potřebný doplněk. Sama například ušila přehoz přes postel Spocka. V "lodi" nechybí ani Spockova podobizna, která se nachází v "můstku".

Na internetu sehnala trojrozměrné šachy a další palubní repliky, jako jsou přístroje na výrobu jídla a vulkánskou sistru (hudební nástroj tvořený sadou malých zvonečků zavěšených na stužkách napnutých v kovovém rámu).

Související obsah

Transportní místnost je vybavená pohybovým čidlem, které při vstupu rozsvítí světla na stropě. Na talířcích na stole jsou dokonce i živě barevné napodobeniny jídel. Za celou přestavbu zaplatila kolem 30 tisíc dolarů, což je v přepočtu více jak 600 tisíc korun.

Star Trek můžete sledovat v neděli 12. února na Nova CINEMA od 20:00.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz