Bydlení

Rodina žije v autobuse. Vlastníma rukama s ním dokázala zázraky!

Rodina žije v autobuse. Vlastníma rukama s ním dokázala zázraky!
Zdroj: Profimedia

Mladá americká rodinka byla znechucena vysokými cenami za bydlení. Situaci se rozhodla vyřešit po svém - přestavěli školní autobus na bydlení.

Mechanik Brian Sullivan (29) a jeho manželka Starla (26) už nechtěli platit vysoké nájemné za jejich apartmán. Mladý pár má tři děti, což je také finančně velmi náročné.

Složitou finanční situaci se rozhodli řešit. V březnu 2014 si koupili starý školní autobus za v přepočtu 55 000 Kč. Do je ho přestavby investovali dalších 600 tisíc, ale nyní nikde nemusí platit za nájem.

"Díky ušetřením penězům se konečně nemusíme omezovat a můžeme si více užívat," řekla deníku The Sun Starla. Svůj příbytek mají zaparkovaný v malém městečku Renton ve státě Washington.

S partnerem Brianem přiznávají, že nápad s autobusem se zdál ze začátku bláznivý, ale nemohou si ho vynachválit. "Jsme moc rádi, že máme bydlení, které můžeme jednoduše přesouvat z místa na místo," řekl mladý tatínek.

Život v autobuse sebou ale přináší i nepříjemnosti. "Občas nás trápí mrznoucí voda v trubkách a výpadky elektřiny. Na nedostatek prostoru si ale nestěžují. "Je to pro nás výzva," tvrdí Starla. "Musíme se dobře organizovat a mít stále uklizené, ale zvládáme to v pořádku," dodala.

Související obsah

"Žijeme nyní svůj sen," tvrdí manželé s tím, že je to ale stálo hodně práce. Několik týdnů pracovali na tom, aby byl autobus dostatečně útulný. "Nechtěla jsme mít pocit, že žiju v dopravním prostředku, ale že spím ve svém domě," vysvětlila mladá maminka.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz