Domácí

ČHMÚ varuje: Tání sněhu může způsobit povodně!

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vydatnějšími srážkami na horách, díky čemuž by mohly zejména na horních tocích stoupat hladiny řek. Během týdne by přes den mohlo spadnout až 30 milimetrů srážek.

Se stoupající teplotou přichází do České republiky obleva. Meteorologové navíc očekávají vydatnější srážky, místy by mohlo napadnout až 30 milimetrů za den a to hlavně na horách. Zejména na horních tocích budou stoupat hladiny řek, varuje ČHMÚ.

Vydatnější srážky by se měly objevit už v pondělí večer, v polohách nad 1000 metrů se může objevit sněžení. Srážky by měly vydržet přes celý týden.

V úterý se objeví vydatný déšť zejména na Šumavě, už ve středu by mělo pršet na většině území České republiky. Déšť by měl podle ČHMÚ vydržet až do konce týdne.

Díky teplotám vysoko nad nulou přišla do České republiky obleva, na většině území platí zatím normální stav, 2. stupeň povodňové aktivity hlásí stanice Zbečno na Berounce, od pondělního rána začala hladina mírně klesat.

Související obsah

V sobotu byl také vyhlášen stav pohotovosti na stanici ve Vyškově na Hané, voda odpoledne klesla k normálnímu stavu, informuje ČHMÚ.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz