Bydlení

Opuštěnou cementárnu proměnil na úžasné bydlení. Trvalo to 45 let!

Opuštěnou cementárnu proměnil na úžasné bydlení. Trvalo to 45 let!
Zdroj: boredpanda.com

Katalánský architekt si v Barceloně vyhlédl starou rozbořenou cementárnu. Místo ho oslovilo natolik, že se ho rozhodl zakoupit a přebudovat na nevídané bydlení. Přestavba mu trvala téměř 45 let! Ale výsledek opravdu stojí za to.

Architekt Ricardo Bofill zakoupil velkou cementárnu v roce 1973, celý objekt byl ve velmi špatném stavu. Během nákladné přestavby se cementárna začala postupně přeměňovat ve vysněné bydlení.

Žádná zásadní změna interiéru se ale nekonala. Vše je ponecháno tak, aby každý poznal původní účel budovy. V interiéru jsou zachovány průmyslové betonové sloupy a obří míchačky betonu, které jsou stále zavěšené nad obývacím pokojem. Nyní však slouží jako dekorace, připomínající prosperující průmyslovou minulost této budovy.

Pro někoho je celé stavení možná příliš ponuré. Architekt ale trval na tom, že původní účel budov nechce skrývat. Krásně vypadají i stará sila, která jsou porostlá břečťanem.

Prostory nyní slouží jako soukromé bydlení pro samotného architekta. V domě má také kancelář, archiv a výstavní plochy. Na dvoře kdysi opuštěné cementárny je krásná magická zahrada s eukalypty, palmami, olivovníky a cypřiši.

I když je celá budova po kompletní rekonstrukci, záměrně působí jako nedokončená. I nábytek v interiéru je netradiční: V kancelářích jsou neobyčejně dlouhé konferenční stoly s koženými pracovními židlemi.

Související obsah

Dům je vybaven bílými pohovkami a jednobarevnými koberci. Některé stěny zakrývají dlouhé záclony, díky kterým působí obří betonové haly velmi elegantním dojmem. Velká okna jsou další dominantou nádherného bydlení!


 

Toto domácí sídlo architekta Ricarda Bofilla je skvělým příkladem toho, jak se dá staré budova s historií přetvrořit na moderní obydlí.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz