Srdce

Lékaři promluvili: Potraviny, které škodí a prospívají vašemu srdci

Lékaři promluvili: Potraviny, které škodí a prospívají vašemu srdci
Zdroj: Thinkstockphotos

V populaci je obrovské množství mýtů o tom, co (ne)jíst, abyste udrželi srdce zdravé. Nyní skupina amerických lékařů spoustu těchto mýtů vyvrátila a varuje, abychom nevěřili zdaleka všemu, co se doslechneme od známých nebo přečteme na internetu.

Pro spoustu lidí je receptem na zdravé srdce pití ovocných a zeleninových šťáv a polykání potravinových doplňků, které jsou plné antioxidantů.


Realita je ovšem jinde - američtí lékaři totiž upozorňují, že ve společnosti koluje řada mýtů a nesmyslů. Dokonce prý i některé odborné studie jsou neobjektivní a "cinknuté", píše britský Daily Mail.


Lékaři navíc poukazují na to, že velká část kardiologů vůbec nemá ponětí o tom, jaké potraviny srdci prospívají a jaké naopak škodí.


Které potraviny srdci škodí:V další kapitole článku najdete potraviny, které srdci neškodí ani neprospívají...


Navíc se také ukázalo, že například ovocné a zeleninové šťávy, které do sebe někteří lijí po litrech, mohou srdci i škodit! A to v případě, že z nich před konzumací odstraníte veškerou dužinu.


A i pokud tam kousky dužiny necháte plavat, vašemu srdci to sice neuškodí, ale podle amerických lékařů ani neprospěje - pro příznivé účinky na srdce prý prostě nejsou prokazatelné důkazy.


Které potraviny srdci neškodí ani neprospívají:Ve třetí kapitole článku najdete přehled potravin, které srdci prospívají a zlepšují jeho kondici...

Pokud chcete mít srdce tdravé, skladbou jídelníčku pro to můžete hodně udělat. A není to nic složitého. Stačí jíst hodně listové zeleniny, občas si dopřát hrst jahod nebo borůvek a denně schroupat několik ořechů.


Potraviny, které srdci prospívají:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Srdce

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz