Technická správa komunikací

Policie vtrhla do sídla pražských silničářů! Obvinila bývalého šéfa

Protikorupční policie včera prohledala centrálu pražské Technické správy komunikací a pátrala také v sídle společnosti AŽD a zřejmě i Kamea. Obviněni byli zatím tři lidé, mezi nimi náměstek ředitele Správy komunikací Ladislav Pivec a jedna firma.

Podle státního zástupce Jiřího Pražáka policie trojici lidí a jednu právnickou osobu stíhá kvůli veřejným zakázkám, které firma zadávala. Podezření jsou z trestných činů jako je sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Hrozí za to od tří do deseti let vězení.

Na záběrech z místa razie je vidět, jak policie odvádí jednoho z obviněných - Ladislava Pivce, který městskou firmu několik let řídil a v současnosti je jejím náměstkem. Policisté už u něj provedli domovní prohlídku. Kromě toho také prohledali sídlo společností AŽD a Kamea.

Protikorupční policie včera zasahovala na několika místech v Praze i v dalších městech. Kolem 15 hodiny odpoledne dorazila do centrály Technické správy komunikací a pak se objevila také v budově dispečinku TSK v pražské ulici Na Bojišti. Tady sídlí zaměstnanci, kteří mají na starosti například semafory nebo kamerový systém.

Související obsah

Právě odsud ještě před sedmou hodinou večer odvezla policie jednu ženu. Technická správa komunikací je příspěvková organizace, která spravuje mnohamilionový majetek a kompetenčně spadá pod sociální demokraty.

mom/Lucie Heřmanská, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz