školáci

Malý školák našel úspory babičky: 270 tisíc rozdal svým spolužákům!

Malý školák našel úspory babičky: 270 tisíc rozdal svým spolužákům!
Zdroj: Thinkstockphotos

Stačil okamžik nepozornosti a celoživotní úspory byly pryč. Babička 10letého školáka se pořádně divila, když zmizelo celých 10 tisíc dolarů (cca 270 tisíc korun). Šetřila si je na zdravotnické pomůcky, její vnuk s nimi ale měl své plány.

Když začaly děti ze španělské školy nedaleko Barcelony nosit ve velkém do jídelny stodolarovky, začali si učitelé klást otázku, kde všechny ty peníze tak najednou vzaly. Začali se proto pídit po bližších informacích a nestačili se divit.

Hromadu bankovek do školy přinesl desetiletý žák. Přiznal, že je našel doma v balíčku. Vyšetřování později ukázalo, že šlo o úspory jeho babičky - celkem 10 tisíc eur (270 tisíc korun) Příbuzná chlapce si přitom peníze dlouho šetřila na zdravotnické potřeby, informuje agentura Reuters.

Související obsah

Když to vedení školy zjistilo, rozhodlo se ženě pomoct dostat všechny peníze zpět. "Dnes dopoledne žák páté třídy rozdal spolužákům stoeurové bankovky, které předtím vzal doma. Pokud váš syn nebo vaše dcera tyto peníze dostali, kontaktujte, prosím, okamžitě školu, abychom peníze mohli vrátit rodině,“ napsala škola rodičům na WhatsAppu. "Nejde o vtip,“ dodala.

Většinu peněz se kupodivu opravdu podařilo nakonec dostat zpět. Chyběla jen část, kterou některé děti utratily cestou domů. Nakoupily si nejrůznější věci - od sladkostí po nálepky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Manželé vyhráli 148 milionů liber! Budete v šoku, za co rozhazují tyhle pohádkové peníze!

TO JE TRAPAS! Chtěl dívce vrátit peníze, které jí vypadly na ulici. Její reakci nepochopíte

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz