Domácí

Loupež mladíkům nevyšla podle plánu, poznáte lupiče "komiky"?

Dvojice mladíků chtěla loupit v jednom z obchodů v pražské ulici Malá Štupartská, který funguje i jako směnárna. Kolem půl sedmé ozbrojeni nožem a krátkou střelnou zbraní a s kuklami na hlavách vtrhli 19. února do obchodu. Tam ale loupež přestala jít podle plánu.

Lupiče hned na začátku zaskočí, že za pokladnou nikdo není. "Prostě v té veřejné části provozovny nebyl ani živáček. Nicméně i tak mladíci na celé kolo křičeli „prachy, prachy, prachy!" přiblížil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Hluk přitáhl pozornost pokladní, která byla vzadu ve skladu. Zaskočená prodavačka začala liknavým hláskem lupičům odpovídat: "Tady nikdo není, tady nikdo není." Mladíci se snažili prodavačku přimět, aby přišla k pokladně a vydala jim hotovost. To se ale nepovedlo a tak se dali po několika desítkách vteřin na útěk.

I když se jim nepodařilo ukrást žádné peníze, stále jim hrozí obvinění z loupeže, za což mohou jít až na 10 let do vězení. "Případ prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu. Těm se podařilo zajistit záběry, na kterých jsou lupiči zachyceni několik desítek minut před loupeží, kterak brouzdají centrem metropole. V tu chvíli ještě neměli maskované tváře a oděni byli v jejich běžném civilním oblečení," přiblížil Hulan.

Policejní vyšetřování ukázalo, že loupež měli naplánovanou dopředu. "V batohu a cestovní tašce si totiž přinesli k obchodu oblečení, do kterého se těsně před loupeží převlékli. To vše zřejmě proto, aby zahladili stopy," sdělil Hulan.

Související obsah

Kriminalistům se ale zatím nepodařilo mladíky identifikovat, proto se s žádostí o pomoc obrací na širokou veřejnost. Pokud lupiče poznáte, předejte tyto informace kriminalistům prostřednictvím linky 158.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz