Petr Kramný

Kramného poslední šance: Soud rozhodl o dovolání! Neřekl ale jak

Kramného poslední šance: Soud rozhodl o dovolání! Neřekl ale jak
Zdroj: ČTK

Už je rozhodnuto o dovolání Petra Kramného! Je to jeho poslední možnost, jak se dostat z vězení. Jak ale o dovolání Nejvyšší soud rozhodl, dosud netuší ani Kramný. A ještě si na to v napětí nějakou dobu počká. Soud své rozhodnutí neprozradil.

Jediná stopa po tom, že Nejvyšší soud rozhodl o poslední malé šanci Petra Kramného na svobodu, je výpis z justiční databáze. Je z něj patrné, že k soudu dorazilo Kramného dovolání proti trestu 28 let vězení 11. listopadu loňského roku. Včera přibyl jeden jediný řádek: "Datum vyřízení věci: 16. 3. 2017".

Je jasné, že soud o dovolání tento čtvrtek už rozhodl. Jen tak ale své rozhodnutí neoznámí. Teď se čeká na písemné vyhotovení důvodů, které soud vedly k tomu, aby dovolání buď zamítl nebo potvrdil. Pak Nejvyšší soud své rozhodnutí i se spisem pošle zpět ke Krajskému soudu v Ostravě, který o Kramného trestu rozhodoval. A teprve pak se Kramný a ostatní účastníci řízení dozvědí, jaký byl včerejší verdikt.

Související obsah

Kramnému jde o všechno, takže si teď možná prožije pár neklidných a bezesných týdnů. Než se k němu informace o rozhodnutí Nejvyššího soudu dostane, potrvá to nejméně měsíc. Tolik času si totiž soudní senát vyhradil na písemné odůvodnění.

Dovolání je mimořádný opravný prostředek a zjišťuje se při něm, jestli soud při rozsudku neudělal například závažné procesní chyby a správně případ posoudil. Ve většině případů ale Nejvyšší soud dovolání odmítne, může také rozsudek zrušit či vrátit případ k dalšímu projednávání. Má také pravomoc rozhodnout sám.

Rozhodování Nejvyššího soudu - ať je jaké je, nebylo vůbec jednoduché. V polovině prosince se z projednávání případu vyloučil soudce, který se sešel se soudním znalcem a případ s ním rozebíral! Teď se z případu museli vyloučit další soudci.

Případ měl původně projednávat trestní senát číslo 6. Jenže jeho předseda Vladimír Veselý už v říjnu obědval se soudním znalcem Františkem Vorlem, který v případu Petra Kramného zpracovával revizní znalecký posudek. Znalec mu během oběda sdělil svůj názor na případ a na práci znalců.

Související obsah

V lednu se projednání Kramného případu opět komicky zkomplikovalo. Soudce Veselý si totiž o tom, co si o kauze Kramný povídal se znalcem při obědě, promluvil s dalšími soudci. Ti byli na návrh obhajoby rovněž vyškrtnuti jako podjatí.

Petr Kramný podle pravomocného rozsudku zabil manželku Moniku a dceru Klárku na dovolené v Egyptě na přelomu července a srpna 2013 a loni si za to vyslechl trest 28 let vězení. Jedním ze stěžejních důkazů proti Kramnému jsou rozpory v jeho výpovědích. Rozdíly se objevily už v popisu po nálezu těl. V jednom případě našel Klárku i Moniku již po smrti, jindy tvrdil, že Monika byla ještě naživu, chrčela a byla celá modrá v obličeji.

Související obsah

Zásadní byla také výpověď Kramného, podle které měla mít Monika sebevražedné sklony. Její nejbližší to ale popřeli, podle nich byla Monika plná života, z kterého se těšila. O opaku svědčí také to, že už měla naplánovaný sraz s přáteli na Slovensku.

Podle znaleckých posudků Monika i Klárka zemřely zcela náhle vlivem vnějšího faktoru, s největší pravděpodobností šlo o zásah elektrickým proudem. Pitva ani u jedné neprokázala, že by dlouhodobě strádaly nebo trpěly agónií.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz