činnost

To je hrůza! 6 věcí, které běžně děláme, ale škodí našemu zdraví

To je hrůza! 6 věcí, které běžně děláme, ale škodí našemu zdraví
Zdroj: Profimedia

Dáváte nohy přes sebe, nebo usínáte na břiše? Pak zpozorněte, protože právě tyto návyky způsobují vážné zdravotní problémy. Může se jednat o bolesti zad nebo nejrůznější infekce. V některých případech ale riskujete mnohem víc.

Překřížené nohy, popcorn z mikrovlnky, přikládání teplých obkladů na bolavá místa. To jsou jen některé z návyků, se kterými se běžně setkáváte u většiny lidí, ale mohou být zdraví nebezpečné. V některých případech dokonce riskujete i život.

Související obsah

1) Překřížené nohy

Ve filmech možná vypadá noha přes nohu sexy, ve skutečnosti si ale tímto sezením člověk zadělává na pořádný malér. Dlouhodobé sezení s překříženýma nohama totiž vede ke zvyšování krevního tlaku, což je pro srdce zátěž. Pokud vyústí až v hypertenzi, riskujete i infarkt. Časté křížení navíc zatěžuje kyčle a klouby, doprovodným efektem pak často bývá také bolest, brnění nebo necitlivost.

Zdroj: Profimedia

Jak vám může uškodit obyčejné pití vody, čtěte na další straně.

2) Nadměrné pití vody

Ačkoliv má voda léčivé účinky a v organismu může mnoho věcí vylepšit (psali jsme zde), její přílišné pití se ale rozhodně nedoporučuje. I z vody se můžete otrávit. Nadměrný příjem tekutin je také velkou zátěži pro ledviny. Ty totiž nejvíce fungují dopoledne, v průběhu dne pak pracují pomaleji a pomaleji.
 

 

Zdroj: Profimedia


 Přikládáte si teplé obklady na rány? Co vám hrozí, čtěte na další straně.

3) Přikládání teplých obkladů

Teplé obklady mohou ulevit od bolesti, nikdy je však nepoužívejte při akutních zánětech v břiše (zánět slepého střeva, pankreatitida,...) a na čerstvé rány!Teplo napomáhá roztažení cév a vy byste tak mohli zvýšit krvácení do postižených oblastí. Příliš horké obklady navíc mohou způsobit (obzvlášť u lidí s citlivou pokožkou) i popáleniny.

Zdroj: Profimedia

Co riskujete děláním popcornu v mikrovlnce, se dočtete na další straně.

4) Popcorn z mikrovlnky

Popcorn je ve světě velmi oblíbenou záležitostí, ohřívání v mikrovlnce se ale rozhodně nedoporučuje. V pytlících se při zahřívání rozkládají látky, které spadají mezi pravděpodobné karcinogeny. Nebezpečné jsou i toxické výpary, které člověk vdechuje. Ty v krajním případě mohou poškodit i plíce.

Zdroj: Profimedia

Jaké zdravotní následky způsobuje jídlo u počítače? To se dozvíte na další straně.

5) Jídlo u počítače

Existuje mnoho lidí, kteří obědvají nebo večeří u počítače. Myslete však na to, že kam sáhnete, tam se hromadí tuny bakterií, což rozhodně neprospívá trávení. Váš žaludek nedokáže pořádně trávit jídlo, protože se soustředí na to, co se děje na monitoru. Podobně je tomu i u dívání se na televizi.

Zdroj: Profimedia

Co všechno ovlivňuje poloha ve spaní, čtěte na další straně.

6) Spaní na boku nebo na břiše

Většině lidí se usíná nejlépe na boku, tento návyk však může způsobit různé zdravotní problémy. Když spíte na boku v takzvané embryonální poloze, omezujete bránici v jejím volném pohybu. Důsledkem pak mohou být bolesti zad nebo plicní problémy. A spaní na břiše je ještě horší. Vyvíjíte totiž tlak na orgány, což v dlouhodobém horizontu může vést k poškození nervů a srdečním problémům.

Související obsah

 

Zdroj: Profimedia

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VELKÉ RIZIKO: Nosíte s sebou na záchod mobil? Děláte velkou chybu!

ZDRAVÍ OHROŽUJÍCÍ: Zapomínáte se po probuzení napít vody? Až se dozvíte, jakou děláte chybu, už to jen tak neuděláte!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz