Voda

VODA DOCHÁZÍ: Strašně plýtváme a stojí nás to hodně peněz! CENY

VODA DOCHÁZÍ: Strašně plýtváme a stojí nás to hodně peněz! CENY
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Voda se dříve nebo později stane nejcennější komoditou na celém světě. Její zásoby se každým rokem tenčí a lidstvo s ní přitom strašně plýtvají. Většina populace si neuvědomuje, že voda je drahá a lidé s ní vesele každý den plýtvají. Ministerstvo životního prostředí teď zveřejnilo, jaké jsou náklady na každodenní úkony, při kterých vodu používáme.

Většina lidí si to možná ani neuvědomuje, ale vodu používáme opravdu velmi často, mnohokrát za den. Češi patří k národům, které s vodou velmi šetří, přesto se velké spotřebě vody v mnoha případech nevyhneme. Třeba obyčejné spláchnutí toalety spotřebuje 3 až 12 litrů vody, a to bohužel vody pitné. Tušíte, jaké jsou náklady na takové množství? Možná vás to překvapí.

Ministerstvo životního prostředí proto zveřejnilo na svém Facebooku tabulku, která ukazuje množství spotřebované vody i to, kolik to množství vody stojí. Ministerstvo chce zveřejněním této tabulky upozorňuje na to, že v domácnostech spotřebováváme denně stovky litrů pitné vody.

Jak prozradil v pořadu Vaše téma ministr životního prostředí Richard Brabec, ministerstvo chystá dotační program, v jehož rámci by bylo možné získat podporu ministerstva na nádrže na dešťovou vodu.

A na sociální síti pod tabulkou se hned ozval první diskutující se zajímavým názorem. "Paušální poplatek vodné a stočné 4 Kč-10 Kč/den. Paradoxně platíme za ostatní věci víc, než kolik stojí ta voda samotná. Na tabulce jasně vidíme, že sud vody (200 litrů) stojí víc, než jedno malé pivo. Není to k zamyšlení?" ptá se Martin Krupka.

Související obsah

Co vy na to? Plýtváte vodou, nebo se spíše snažíte šetřit? A nemáte strach, že o vodu se brzy povedou světové války? Napište nám v komentářích pod článkem, nebo na náš Facebook.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz