Slovensko

Denis se zabil kvůli Modré velrybě! Děsivá hra už je na Slovensku

Denis se zabil kvůli Modré velrybě! Děsivá hra už je na Slovensku
Zdroj: Thinkstockphotos/Facebook

Internetem se rychle šíří nebezpečná hra, která nabádá mladé lidi k sebevraždám! V Rusku si už vyžádala desítky dětských životů, nyní se dostala k našim hranicím. Šestnáctiletý Denis ze Slovenska skočil pod vlak. Podle mladíkových přátel stála za jeho tragickým rozhodnutím právě hra Modrá velryba.

Denis měl celý život před sebou. Rozhodl se ho však ukončit. Mladého Slováka srazil v pondělí vlak u Brzotína. Podle policie už nemohl strojvedoucí srážce zabránit. Chlapec na místě podlehl těžkým poraněním.

Mezi jeho kamarády se spekuluje o tom, že i on je další obětí hry zvané Modrá velryba. "Prý měl tu hru v mobilu. No, pořád tomu nedokážu věřit. On se rád bavil, měl chuť do života. Nikdy o žádném problému nemluvil," řekl Petr deníku Pluska.sk.

Podle některých přátel se Denis kvůli Modré velrybě nezabil. Ti však přiznávají, že o jeho účasti ve hře možná jen nevěděli.


Modrá velryba se rychle šíří

Podle odborníků vedou tuto hru dospělí lidé, kteří se vyznají v lidské psychologii. Dívkám vykládají, že jsou příliš tlusté. Chlapcům říkají, že jsou nuly a že v tomhle světě je nic nečeká.

Související obsah


Modrá velryba začíná být opravu velkým problémem. V průběhu jednoho roku spáchalo sebevraždu 130 teenagerů. Policie loni zatkla muže, o kterém si myslí, že celou síť vedl a zakládal skupiny, které k sebevraždě nabádaly. Počet případů ale opět prudce stoupá.

Z děsivé internetové hry má obavy i ruský prezident Vladimír Putin. "Tito zločinci - jinak je nazvat nemohu, protože hovořím na veřejnosti, ale přinejmenším to jsou zločinci - se zaměřují především na mládež a adolescenty, na děti s narušenou psychikou nebo na ty, které se nacházejí ve složité životní situaci," prohlásil. Hra podle něj představuje vážnou hrozbu.


Postup hry je děsivý

Děti dostávají různé úkoly po dobu padesáti dní. Mají si například vyřezat velrybu žiletkou na tělo, sledovat horory po celý den, nebo vstávat ve 4:20 ráno. Úkoly svým zaměřením vedou až k padesátému dnu, při kterém si mají chlapci a dívky vzít život.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TRAGICKÁ SMRT: Mladíka zabil jeho iPhone! Špatná manipulace s telefonem vás může stát život

SMUTNÉ TRAGÉDIE SLAVNÝCH: Jak se vyrovnali s tím, že přišli o dítě?
VAŠE PŘÍBĚHY: Pokusila jsem se o sebevraždu. Několikrát!

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz