Otevírací doba

Většina obchodů na Velikonoce zavře. Kde nakoupíte? PŘEHLED

Většina obchodů na Velikonoce zavře. Kde nakoupíte? PŘEHLED
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Velikonoce jsou dalšími svátky, na které se vztahuje nový zákon o otevírací době v obchodech. Ten stanovuje sedm státních svátků, během kterých musejí mít velké prodejny zavřeno. Zákaz se týká konkrétně Velikonočního pondělí.

Co by byly Velikonoce bez beránka, mazance nebo nádivky? Pokud si ale myslíte, že si nakoupíte až na poslední chvíli, můžete mít problém. V pondělí 17. dubna totiž musejí mít obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních ze zákona zavřeno. Na Velký pátek, který je od loňského roku také státním svátkem, se zákaz nevztahuje.

Všechny velké prodejny potravin tak budou mít v pondělí zavřeno. Omezení otevírací doby se v některých případech týká také dnů předešlých. Například nonstop prodejny Tesco budou v neděli zavírat už ve 22 hodin.

Jenže zatímco prodejny mají díky zákonu o své otevírací době jasno, velká obchodní centra musí před každým svátkem řešit, zda vůbec otevřít. Sdružují totiž jak prodejny nad 200 čtverečních metrů, tak obchody, pro které zákaz neplatí. 

Související obsah

Například v Praze na Velikonoční pondělí většina obchodních center otevře, v ostatních krajích ale zůstane spíše zavřeno. Na otevírací dobu vybraných nákupních domů se můžete podívat v tabulce. Větší prodejny uvnitř center ale budou i přesto v pondělí uzavřeny.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

RODIČE POZOR: Vozíte své děti v nákupním košíku? Tohoto chlapečka to málem stálo život!

Při nákupu dárků jí byla zamítnuta karta. Odběhla do bankomatu, a pak nemohla uvěřit tomu, co stálo na účtence!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz