Petr Kramný

Kramný se z vězení nedostane! Nejvyšší soud dovolání smetl

Kramný se z vězení nedostane! Nejvyšší soud dovolání smetl
Zdroj: TV Nova

Petr Kramný se zatím z vězení nedostane. Jeho dovolání k Nejvyššímu soudu totiž rozcupoval jak státní zástupce z Nejvyššího státního zastupitelství, tak senát Nejvyššího soudu.

Z písemného vyhotovení usnesení Nejvyššího soudu, které má redakce TN.cz k dispozici, vyplývá, že Petr Kramný si dovolání k Nejvyššímu soudu spletl s dalším odvoláním.


Opět totiž opakoval, že je nevinný, že je celý proces zmanipulovaný, soudci krajského i vrchního soudu podjatí a důkazy nedostatečné a jednostranné.


Dále se zastal posudku "svých" znalců Fargaše a Matlacha a naopak se v dovolání ostře pustil do ostatních znalců, kteří před soudem mluvili v jeho neprospěch. Opět si Kramný postěžoval i na to, že ke vzorkům tkání Moniky a Klárky měli přístup jen znalci obžaloby.
 

"Je zřejmé, že dovolání jako mimořádný opravný prostředek je určeno k nápravě závažných právních vad pravomocných rozhodnutí, a nikoli k tomu, aby skutková zjištění soudu prvního a druhého stupně byla přezkoumávána ještě třetí instancí. Žádný ze zákonných dovolacích důvodů se nevztahuje ke skutkovým zjištěním, k hodnocení důkazů, k postupu soudu při provádění důkazů, k rozsahu dokazování apod.," píše Nejvyšší soud, čímž smetl většinu podaných námitek.


Související obsah


Senát NS rovněž odmítl, že by soudkyně Renata Gilová byla podjatá a v soudní síni nadržovala obžalobě na úkor Kramného.
 


"Obviněný sice v dovolání uvádí, že si je vědom skutečnosti, že dovolací soud není další skutkovou přezkumnou instancí, obsahově však dovolání koncipuje v podstatě jako další
odvolání a brojí proti skutkovým zjištěním soudů, která v nejrůznějších směrech zpochybňuje, a rovněž proti zaměření a rozsahu dokazování," vyčítá příliš široký záběr dovolání Nejvyšší soud.Soudci NS nezjistili ani to, že by soudy nějakým způsobem "ohýbaly" důkazy. Uznali sice, že důkazy byly veskrze nepřímé, ale i tak jasně ukazovaly na to, že Moniku a Klárku zabil právě Kramný.
 


A v zamítnutí dovolání se obsáhle píše i o tom, jak podivně se Kramný po smrti Moniky a Klárky choval. Například, že ho zajímalo, jak bude cestovat domů, když je sám, ale má tři kufry.


Související obsah


Soudci se také pozastavili nad tím, že Kramný místo truchlení spřádal plány, jak co nejrychleji vycestovat z Egypta a připomněli, že Kramný personáku hotelu nabízel, aby si rozebral věci Moniky a Klárky. Nemluvě o tom, že Kramný si za rozhovory s médii nechával platit.
 

"Z důvodů, které byly vyloženy v předchozích částech tohoto rozhodnutí, Nejvyšší soud dovolání obviněného Petra Kramného podle § 265i odst. 1 písm. e) trestního řádu odmítl jako zjevně neopodstatněné," uzavírá předseda senátu NS Petr Hrachovec.


Obhájkyně Kramného Jana Rejžková nicméně nevěší hlavu - TN.cz řekla, že rozhodnutí Nejvyššího soudu snad ani nemá cenu komentovat, ona se ale nevzdává.


Komentář obhájkyně Petra Kramného:


"Ústavní stížnost už mám rozepsanou a jsem připravena tuto kauzu hnát klidně až za hranice. V tomto případě mi jde o princip," tvrdí advokátka.


Petra Kramného poslal ostravský krajský soud na 28 let do vězení loni v lednu, verdikt později potvrdil i Vrchní soud v Olomouci. Kramný trvá na tom, že je nevinný.


Pusťte si reportáž o kauze z března:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz