Miliardáři

Milionářské děti, které ostrouhají: "Peníze? Zapoměňte," vzkazují rodiče

Milionářské děti, které ostrouhají: "Peníze? Zapoměňte," vzkazují rodiče
Zdroj: Profimedia

Mezi nejbohatšími lidmi světa jsou i tací, kteří nic ze svého jmění nechtějí nechat svým potomkům. A důvody k tomu mají různé.

Někteří multimiliardáři nechtějí, aby se jejich děti topily v penězích a nepoznaly krásy života. Místo odkázání peněz svým potomkům chtějí raději pomoci i ostatním.

Bill Gates, Mark Zuckenberg, Warren Buffet, David Rokckefeller - ty všechny spojuje dohromady fakt, že jsou pohádkově bohatí. Vlastní tolik majetku, že by ho obyčejný člověk nedokázal utratit ani za několik generací. Mnoho lidí si takové množství peněz ani neumí představit. A lidé, kteří na takový majetek nikdy nedosáhnou, si tak často říkají - narodit se tak do takové bohaté rodiny...

Související obsah

Ale chyba lávky! Podle informací americké televize CNBC se všichni tito miliardáři rozhodli, že naprostou většinu svého majetku rozdají. V roce 2016 už 154 miliardářů následovalo iniciativu Giving pledge, která boháče zavazuje, aby nejméně polovinu svého majetku dali na doborčinné účely. Jejich děti tak zdědí jenom zlomek celého bohatství, nicméně pořád jim to zajistí slušnou životní úroveň.


Mark Zuckenberg se svou ženou v prohlášení zveřejněném na stránkách zmíněné iniciativy uvedli, že tak chtějí udělat svět lepší. Warren Buffet se rozhodl věnovat na charitu dokonce 99 % svého majetku. "Pocit z toho, že někomu pomůžu, je mnohem cennější, než peníze. A jsem nesmírně hrdý na to, že jsem moje děti dobře vychoval a také chtějí pomáhat ostatním,“ napsal Buffet.


David Rockeffeler, který zemřel ve věku 101 let, byl prý podle konspiračních teoretiků bezohledný superboháč. Tento muž ale také odkázal většinu svého majetku na charitu. Ve svém dopise napsal, že dobré myšlenky jsou stejně důležité, jako peníze, nebo úspěch.

Související obsah

Bill a Melinda Gatesovi věnovali svoje peníze zejména potřebným dětem na celém světě. Rozhodli se tak podpořit léčbu nemocných dětí. Jako rodiče tak chtějí dát především příklad vlastním potomkům. Mají si najít vlastní cestu a vědět, že peníze nejsou všechno. Mělo by jim záležet na jiných věcech, aby byly šťastné. "Cítíme se hrdí na to, že můžeme dát lidem zpět, co jsme i díky nim vydělali,“ podotkli v prohlášení manželé Gatesovi.

mk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz