Střepiny

Střepiny 23. 4. 2017

Sníh a mráz v dubnu. Co nás bude stát aprílový rozmar a jak se s ním vyrovnat? Severní Korea a její výhrůžky. Máme se bát? Co jsou plané řeči a co realita? Násilí na internetu – jak před ním ochránit děti? A poslechněte si také velmi zajímavý rozhovor s nejstarším stenografem Poslanecké sněmovny.

Minulý týden sociální sítě zaznamenaly další bezprecedentní vlnu násilí v přímém přenosu. Američan Steve Stephens spáchal a zároveň i na Facebooku odvysílal vraždu. Záběry tam za zhruba dvě hodiny vidělo přes milion lidí, samozřejmě zcela jistě včetně dětí. Ale není to zdaleka jediný brutální čin, který nezletilí uživatelé mohli sdílet.

Související obsah

 

V poslední době to vedle vraždy bylo i několik týrání a znásilnění. Může tomu Facebook zabránit? A jak můžete své děti chránit i vy sami? Odpovědi hledala reportérka Maria Jevstafjeva. Reportáž najdete ZDE.


Stále častější hrozby KLDR jsou tématem i Střepin. Reportáž Emy Klementové odpoví na otázku, jestli jsou to jen plané výhrůžky, nebo reálné nebezpečí. Video najdete ZDE.

Související obsah

Přes pětašedesát let zaznamenává Jiří Novák všechno, co zazní na půdě Poslanecké sněmovny. Pořizoval stenografické záznamy projevů sedmi prezidentů v řadě, mnoha desítek ministrů a bezpočtu poslanců. Tak jako on má naši politickou reprezentaci přečtenou málokdo. Co si o ní myslí a komu fandí ve volbách? I o tom je rozhovor s panem Jiřím Novákem, který najdete ZDE.

Sníh a mráz v dubnu. Co nás bude stát aprílový rozmar a jak se s ním vyrovnat? Reportáž je ZDE.
 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz/vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz