Dovolená

Dovolená v zahraničí zlevňuje! Za které destinace zaplatíme nejmíň?

Češi stále více míří do zahraničí. Jen loni podnikli přes 4 miliony cest. A analytici mají dobrou zprávu - za dovolenou letos oproti loňsku ušetříme. Pobyty ve většině destinací totiž zlevňují.

Oproti loňskému roku zlevní až desítky nejpopulárnějších zemí. Nejvíce to lidé pocítí v Egyptě, Turecku a Tunisku. Levněji než v tuzemsku ale nakoupíme pouze ve třech zemích, a sice v Bulharsku, Turecku nebo Maďarsku.

Úplně nejlevnějí je v Bulharsku, kde za českých tisíc korun pořídíme zboží nebo služby v hodnotě 1370 korun. Naopak nejdražší destinací je Francie a Rakousko.

Podle cestovních kanceláří je vidět, že český turista preferuje známé a bezpečné prostředí a stejně jako loni i letos budeme preferovat spíše cesty za mořem a plážemi. Prvenství nejoblíbenější země bude letos držet Chorvatsko, předstihlo tak loňského vítěze Slovensko. Důležité je také zmínit, že turistická centra a hlavní města bývají vždy dražší než periferie.

Související obsah

A jaké jsou tipy, jak co nejlépe finančně hospodařit během zahraničních cest? Odborníci radí, aby s sebou lidé nevozili zbytečnou hotovost. Například dovolenou po Egyptě je možné zvládnout jen s kartou. Cestovatelé by pak také neměli nosit všechny peníze v jedné peněžence.  

mom/Lucie Heřmanská, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz