Jiří Kajínek

Milost pro Kajínka? Doživotního vězně navštívila první dáma

Na doživotí odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek může živit naději na omilstnění. Poté, co před měsícem prezident Miloš Zeman prohlásil, že zvažuje milost, dnes ho ve věznici v Rýnovicích navštívila první dáma Ivana Zemanová!

O setkání první dámy Ivany Zemanové s dvojnásobným vrahem informoval mluvčí prezidenta na twitteru. Zveřejnil dvě fotografie ze setkání ve věznici v Rynolticích bez podrobnějšího komentáře, o čem spolu Zemanová s Kajínkem hovořili.

"Paní Ivana Zemanová se dnes v pravé poledne ve věznici Rýnovice setkala s jedním z vězňů. Jméno netřeba dodávat!" napsal na sociální síti Jiří Ovčáček.

Související obsah

K setkání došlo měsíc poté, co prezident Miloš Zeman prohlásil, že zvažuje udělení milosti Jiřímu Kajínkovi vzhledem k pochybnostem, které okolo jeho případu trvají. "Vážně uvažuji o udělení milosti Jiřímu Kajínkovi. Existují pochybnosti o tom jestli čin spáchal nebo ne. Je ve vězení asi 20 let a existují důvodné pochybnosti o jeho vině," prohlásil Zeman na setkání s občany v Čáslavi začátkem dubna.

Kajínek byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus o vraždu v roce 1993. Popravil podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda. Další osobní strážce útok přežil a Kajínka pak usvědčil, i když pochybnosti zůstaly a případ se vlekl dlouhé roky.

Související obsah

Nejslavnějším českým vězněm se Kajínek stal díky svému úspěšnému útěku z "nedobytné" věznice Mírov. Dopaden byl až za několik týdnů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PRVNÍ FOTO: Nejkrásnější vězeň po propuštění ukázal první modelingovou fotku! Je ještě hezčí než dřív

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz