Ústavní soud

Kauza Kramný u Ústavního soudu! Advokátka řekla, co bude dál

Kauza Kramný u Ústavního soudu! Advokátka řekla, co bude dál
Zdroj: TN.cz

Ústavní soud bude hned dvakrát řešit kauzu Kramný. Kromě očekávané stížnosti proti odsuzujícímu rozsudku totiž jeho advokátka Jana Rejžková podá ještě jednu stížnost. A to už v nejbližších dnech, protože lhůta, ve které se na Ústavní soud může obrátit, vyprší za tři týdny.

Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková už dopředu avizovala, že když Nejvyšší soud nevyhoví dovolání, bude podávat stížnost k Ústavnímu soudu. Redakci TN.cz teď ale exkluzivně prozradila, že se na Ústavní soud bude kvůli Kramnému obracet hned dvakrát.

Vedle stížnosti proti rozsudku totiž obhájkyně podává ještě druhou stížnost. Tentokrát kvůli údajné manipulaci s důkazy ze strany ostravských znalců. V dubnu 2016 podal Spolek Šalamoun trestní oznámení kvůli údajné manipulaci s fotografiemi řezů srdci Klárky a Moniky, které u soudu prezentovali ostravští patologové.

Policisté skutečně dospěli k závěru, že s fotografiemi bylo manipulováno a obrázky, které byly vydávány za řezy srdcem Moniky a Klárky, byly ve skutečnosti snímkem stejného srdce. Šlo prý ale o chybu a tak celou věc odložili (více o závěrech vyšetřování jsme psali ZDE).

S tím se Spolek Šalamoun nesmířil a proti rozhodnutí policistů podal stížnost na státní zastupitelství. To ale stížnost zamítlo. Kramného advokátka Rejžková teď toto rozhodnutí státního zastupitelství napadá u Ústavního soudu.

Související obsah

 

Zatímco v případě stížnosti na rozsudek má ještě čas, tady se blíží lhůta, ve které musí stížnost odeslat na Ústavní soud. "Zbývají tři týdny," potvrdila TN.cz Rejžková.

Vyjádřila se také k možnosti, že by Petr Kramný dostal milost od prezidenta Zemana obdobně, jako na doživotí odsouzený Jiří Kajínek. "Já myslím, že na to je hlavně ještě brzo, protože ten případ ještě nebyl u Ústavního soudu," řekla Rejžková TN.cz.
 

Kvůli Kramnému interpelovali poslanci ministra spravedlnosti, více v reportáži:

 

vbo, TN.cz

K tématu Ústavní soud

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz