Jiří Kajínek

Kajínek na svobodě? Tohle říká bývalý policista z jeho kauzy

Vyšetřování případu Jiřího Kajínka, obestírá léta řada nejasností. Ty mu zajistily zájem médií i veřejnosti. Televize Nova mluvila s mužem, který od počátku na nejasné věci ve vyšetřování poukazuje. Kvůli tomu byl i trestně stíhán. Všechny soudy ho nakonec zprostily viny.

"Nevím, jestli to udělal nebo neudělal, ale to měly právě dělat orgány trestního řízení, mělo se to šetření vést nezaujatě a ne si vytvořit nějakou pohádku a té se držet, protože tam byly jiné skutečnosti, který se měly prověřovat,"To tvrdí i po 24letech od masakru v borských zatáčkách tehdejší zástupce velitele zásahové jednotky Jiří Kreuzer.

Na něj se obrátil podnikatel Antonín Vlasák že ho vydírají Štefan Janda a bratři Pokošovi. Ti Jandovi dělali ochranku. Kreuzer naplánoval proti vyděračům akci, kterou popsal svým kolegům. Najednou se vše zhatilo.

"Já jsem udělal velkou chybu, řekl jsem jména těch vyděračů. Jednání se otočilo úplně jinak a bylo řečeno, že je pátek, malá sobota, že se prostě nedělá, a že se to musí přehodit na pondělí," řekl Kreuzer TV Nova.

Kreuzer tvrdí, že měli u policie dalšího člověka - majora Jaroslava Kronďáka. "Proč prozradil tu akci? Proč s nimi jezdil na ty vyděračky?" ptá se i po 24 letech Kreuzer.

Související obsah

Bývalý policista nepochybuje, že pokud Janda vycítil, že se nad ním stahují mračna, kumpánům od policie zahrozil, že jestli ho položí, položí on je. Proto musel zemřít.

"Myslel si, že má tak vysoce postavené známé u policie a že se mu nemůže nic stát. Večer byl po smrti," dodal

Související obsah

Kajínek stále tvrdí, že je nevinen, o tom, že vraždil, pochybovalo několik ministrů, ale i vdova po zavražděném. Podle Kreuzera naznačuje mnoho skutečností, že Kronďák byl na místě činu a měl tam vézt i vdovu po zavražděném.

A kdo by se podle Kreuzera měl Kajínka na svobodě bát? "Akorát ten, který má špatné svědomí a do této situace ho dostal," dodal bývalý zástupce velitele zásahové jednotky.

vbo, Karla Mráčková, TN.cz

K tématu Jiří Kajínek

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz