Jiří Kajínek

Kajínek: "Zabíjet za 100 tisíc? Já jsem tehdy jezdil v mercedesu!"

Kajínek: "Zabíjet za 100 tisíc? Já jsem tehdy jezdil v mercedesu!"
Zdroj: ČTK

Jiří Kajínek po omilostnění prezidentem Zemanem trvá na tom, že je nevinný a ve vězení seděl přes 20 let neprávem. Po propuštění bude nadále usilovat o obnovení procesu, které mu v předchozích letech soud několikrát zamítl. Promluvil také o svých předchozích zločinech a útěku z Mírova.

Kajínek poskytl rozhovor pro páteční vydání deníku MF Dnes. Opakuje v něm, že v roce 1993 podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše nezastřelil. Poukazuje přitom na to, že on byl odsouzený za nájemnou vraždu, nikdo ovšem nebyl odsouzen za to, že si vraha najal.

"Je to výmysl soudu. Vymysleli, že Kajínek šel za sto tisíc zabít tři lidi. Kdo mě znal, věděl, že jsem v té době jezdil v mercedesu a jen zbraně jsem měl za šest set tisíc," poukazuje Kajínek na to, že v roce 1993 peníze opravdu nepotřeboval.

Myslí si, že jej policie obvinila právě proto, že chtěla vraždu hodit na někoho, koho nikdy nedopadnou. "V té době jsem byl přes půl roku v celostátním pátrání a všichni moji známí říkali - Jirka je na Novém Zélandu, v Austrálii. Takže mě vytáhli jako zajíce z klobouku s tím, že mě nikdy nenajdou," myslí si Kajínek.

Související obsah

Korunní svědek Vojtěch Pokoš, který jako jediný střelbu v borských serpentinách přežil, podle Kajínka svědčil jen proto, že mu jinak hrozilo dvanáctileté vězení za krádeže. Skutečný vrah jej nechal žít jen proto, aby mohl svědčit. "Jak jinak si vysvětlit, že vrah dva lidi zastřelí, a to do hlavy, a třetího nikoliv?" ptá se Kajínek.

Promluvil také o svém útěku z Mírova. Vedla jej k tomu snaha dosáhnout obnovy řízení, což se mu z vězeňské cely nedařilo. Měl ale ještě jeden důvod. "Věřil jsem, že lidi, kteří se začnou bát, řeknou pravdu," doufal v roce 2000 Kajínek. Obnovy řízení se bude snažit dosáhnout i po svém propuštění.

Související obsah

Před odsouzením na doživotí byl Kajínek už několikrát trestán, nejprve za krádeže. "Byl jsem mladý kluk, bylo to dobrodružství a samozřejmě jsem na tom vydělal obrovské peníze. Uměl jsem věci, které neuměli jiní," řekl Kajínek v rozhovoru pro MF Dnes.
 

Trvá ale na tom, že se nikdy nedopustil násilí a to ani v roce 1990, kdy měl odzbrojit a oloupit policisty, za což dostal 11 let. Podle Kajínka jej policisté přišli bezdůvodně zadržet, když s nimi odmítl jít, vytáhl jeden zbraň. Kajínek vytáhl svou a druhému policistovi přiložil k hlavě pistoli jeho známý, který pak dostal deset let. Ten měl také usednout za volant policejního vozu, s nímž s Kajínkem z místa činu ujeli.

Po omilostnění je Kajínek v podmínce. Více o tom, co ho může dostat zpátky za mříže, v reportáži:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRSNÉ DETAILY: Jaký byl Kajínkův sex za mřížemi? Jeho přítelkyně promluvila!

STRACH A OBAVY: Těchto 5 mužů trne hrůzou z propuštění Kajínka!

vbo, TN.cz

K tématu Jiří Kajínek

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz