Vojtěch Pokoš

Muž, který usvědčil Jiřího Kajínka, promluvil! Tohle mu vzkázal

Jiřího Kajínka pustí z vězení. Ve středu se s ním sešla první dáma a prezident následně naznačil, že mu po návratu z Číny udělí milost. Ve čtvrtek večer to pak potvrdil. Proti tomu se ostře staví korunní svědek Vojtěch Pokoš.

Z vraha se stal hrdina, kterému neváhá podat ruku sama první dáma této republiky. Fotografie z věznice pořádně hnula žlučí jedinému přeživšímu, který schytal od Kajínka pět kulek a přežil jen zázrakem.

"Prezident se chce svézt na jeho popularitě, stejně jako první dáma, ale já je lituju. Kajínek je manipulátor první třídy a vrah první třídy," řekl televizi Nova exkluzivně Pokoš.

Prezident už delší dobu sondoval jak velkou popularitu mu omilostnění dvojnásobného vraha přinese. Ve čtvrtek naznačil, že jeho propuštění se blíží.

"Byl bych rád, kdyby se to pan Kajínek ať už prostřednictvím sdělovacích prostředků, nebo jinak dozvěděl jako první," řekl na tiskové konferenci u příležitosti zakončení cesty po Libereckém kraji Zeman. V rozhovoru pro TV Barrandov pak Zeman řekl, že milost pro Kajínka je připravená, po návratu z Číny ji podepíše a neznámější český vězen se v půlce května dostane na svobodu.

Související obsah

O omilostnění nejznámějšího vraha v Česku prezident rozhodl i přesto, že na začátku svého funkčního období převedl tuto pravomoc na ministerstvo spravedlnosti. Zároveň se zavázal, že milost udělí jen z humanitárních důvodů.

Jiří Kajínek pro Vojtěcha Pokoše hrdina rozhodně není. "Je to zku*** haj***, kterej zabil mýho bráchu!" rozčiluje se  Pokoš, který společně s bratrem Julianem dělal ochranku podnikatelovi Štefanu Jandovi, jehož vraždu si měl údajně objednat jiný podnikatel, kterého Janda vydíral.

Na začátku to byl obyčejný vrah. Utekl ale z nejstřeženějšího vězení a tím si zajistil slávu až do smrti. Za třiadvacet let ve vězení se stal hlavním hrdinou filmu, píší se o něm knihy a po propuštění z věznice může počítat s milionovými tantiémami. Korunní svědek se teď bojí pomsty.

Související obsah

"Co může udělat takovej psychopat nikdo neví," řekl TV Nova Pokoš. Obává se, že se mu Kajínek bude chtít za těch 20 let ve vězení pomstít.

Prezident prohlásil, že milost udělí až po návratu z Číny. Oběť Kajínkovy střelby se teď bude ukrývat v zahraničí. Slavnému vězni ale s předstihem posílá gratulaci k propuštění.

"Gratuluju mu, jak dokázal udělat z lidí idioty!" dodal Pokoš.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rodina se bojí o krásnou Britku, kterou odsoudili a poslali do mužské věznice. Poznáte proč?

Žena se rozhodla pomoct svému příteli utéct z vězení. Vymyslela naprosto šílený plán, jak ho dostat ven!
 

vbo, Josef Svoboda, TN.cz

K tématu Vojtěch Pokoš

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz