Bydlení

Itálie rozdává hrady a další budovy úplně zadarmo. Mohou být i vaše!

Itálie rozdává hrady a další budovy úplně zadarmo. Mohou být i vaše!
Zdroj: Profimedia / facebook

Pokud jste někdy toužili vlastnit zámek, nyní si o jeden můžete zažádat. Itálie připravila nový projekt, ve kterém rozdává historické budovy zdarma. Každý žadatel však musí splnit jednu podmínku.

Středověké hrady, farmy, kláštery - Itálie daruje staré nemovitosti zdarma. Má to však jeden háček - uchazeči se musí zaručit, že nově získanou budovu zrenovují na vlastní náklady a vytvoří z ní turisticky atraktivní místo.

V nabídce je více než 100 nemovitostí. Za neobvyklým nápadem stojí Ministerstvo kulturního dědictví Itálie. Tímto projektem chtějí docílit rekonstrukce chátrajících budov zdarma, ale také alespoň částečně ulevit nejfrekventovanějším turistickým místům v Itálii a přilákat návštěvníky na jiná místa.

 

"Projekt by měl podpořit růst turismu. Cílem je opravit chátrající budovy, aby mohly dál sloužit," řekl mluvčí Roberto Reggi. Je jedno, jestli bude nemovitost po opravě fungovat pro turisty jako hotel, restaurace, nebo například muzeum - to už si může nový majitel rozhodnout sám. 

Související obsah

Uzávěrka žádostí je do 26. června. Úspěšní žadatelé budou mít 9 let na rekonstrukci nemovitosti. Neúspěšní žadatelé však nemusí být smutní. Dalších 200 budov by mělo být do projektu zapojeno během příštích dvou let.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz