Jan Kočka

Razie u podnikatele Kočky: V domě hledali detektivové důkazy!

Detektivové zajišťují dokumenty ke kauze ovlivňování zakázek pražské technické správy komunikací. Podle webu Echo24.cz byli i v domě podnikatele Jana Kočky. Jde o podezření z podplácení a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

Jan Kočka je synem známého pořadatele Matějské pouti a vlivného sociálního demokrata Václava Kočky. Rodina se věnuje například svozu odpadu a úklidu ulic. Její firma je důležitým subdodavatelem Pražských služeb, některé městské části uklízí.

Jan Kočka chtěl podle informací Hospodářských novin získat část svozu odpadu, což je zakázka za 12 miliard korun, na 10 let. Zároveň se zajímal o tendr na úklid chodníků a ulic Prahy. Proti připravované dohodě se však postavila část představenstva.

Už na začátku března zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu v budovách TSK i na dalších místech. Jednalo se o domovní prohlídky i ale i dalších prostor a pozemků.

Související obsah

Technická správa komunikací vypisuje zakázky na výstavbu a opravu komunikací, stará se i o zimní údržbu. Firma má necelé tři stovky zaměstnanců, většinu činnosti zajišťuje prostřednictvím subdodavatelů.

epa, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz