Jiří Kajínek

Svědek z kauzy Kajínek: Pokud se něco stane, odpovědný je Zeman

Svědek z kauzy Kajínek: Pokud se něco stane, odpovědný je Zeman
Zdroj: TV Nova

Jiří Kajínek je na svobodě už dva dny. Jak se cítí muž, který u soudu dosvědčil, že v borských serpentinách opravdu střílel Kajínek? A dokáže mu někdy odpustit? Čtěte vyjádření Vojtěcha Pokoše.

Jiří Kajínek se podle dostupných informací přesunul z Prahy do Brna. A právě v Brně se před dvěma týdny reportér TV NOVA sešel s Vojtěchem Pokošem - tedy mužem, který jako jediný přežil střelbu v plzeňských serpentinách.

Na dotaz TN.cz Pokoš řekl, že ho Jiří Kajínek nekontaktoval, aby si s ním domluvil schůzku. "Nedokážu si představit, co by to přineslo, kdybych se s ním měl setkat. Možná bych chtěl od něho nějaké vysvětlení nebo projev lítosti," přemítá korunní svědek případu.


Že by ovšem Pokoš Kajínkovi odpustil, se zdá hodně nereálné. "Odpustit člověku, který nikdy neprojevil lítost? Naopak se vám směje přes kamery? Odpustit mu hlavně nemůžou moji rodiče a sestry," ilustruje Pokoš to, že bolest ani téměř 25 let po střelbě nezmizela.


Související obsah


A na otázku, zda nemá strach, že se mu nyní Jiří Kajínek bude chtít pomstít, odvětil Pokoš toto: "Snažil se mě zabít, zabil mého bratra i Štefana (Jandu). Celou dobu říká, že za to, že byl odsouzen, můžu já. A pokud se někomu něco stane, doufám, že ponese pan prezident odpovědnost," míní Pokoš, který žije a pracuje v Rakousku.


Přesto Pokoš překvapil, když se nechal slyšet, že pokud bude obnoven proces, měl by Jiří Kajínek od státu dostat vysoké odškodnění. 

"Zdá se mi, že miliony které do něho stát investoval, jsou málo. To myslím vážně," ujišťuje Pokoš, že opravdu nejde o sarkasmus.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRSNÉ DETAILY: Jaký byl Kajínkův sex za mřížemi? Jeho přítelkyně promluvila!

O Kajínka se teď budou všichni prát! Za film jsme mu zaplatili tučnou sumu, říká Jákl

pez, TN.cz

K tématu Jiří Kajínek

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz