Dermatologie

Zbavte se vrásek bez krémů i botoxu! Zabere to jen deset minut

S menopauzou se dříve nebo později musí potýkat každá žena. S přechodem souvisí spousta fyziologických změn. Jak se s nimi snadno vypořádat , prozradila dermatoložka Iva Obstová. Prozradila také výhody tzv. obličejové jógy.

Po pětačtyřicítce by každá žena měla zpozornět - právě v tomto věku totiž nastupuje tzv. menopauza. Jde o přirozený stav v životě ženy, který se projevuje útlumem funkce vaječníků, a tím snížením tvorby hormonů estrogenu a progesteronu. Žena přestává menstruovat a nastává ztráta plodnosti.

Co se s tělem děje v období menopauzy?

První známky menopauzy se objevují mezi šestým a sedmým rokem před poslední menstruací. Ženy může trápit bušení srdce, noční pocení, návaly horka, nespavost, podrážděnost, nervozita, ztráta libida či únava.

Menopauza se ale nejvíce podepisuje na pleti žen. "Zvýrazní se fyziologické stárnutí kůže. Únava materiálu, která začíná už kolem pětadvacítky, se po padesátce zvýrazní. Kůže je povadlejší, má menší tonus, zvýrazňuje se pigmentace, vrásky, rozšiřují se žilky. Z medicínského hlediska přibývají také kožní nádory - bazaliomy apod." popsala ve Snídani s Novou dermatoložka Iva Obstová.

"Prvním krokem by mělo být pořídit si kvalitní krém, který nahrazuje složky, které v kůži začínají chybět. Jsou spousty vitamínu, které mají na pleť pozitivní vliv. Existuje molekula - pro-xylane, což je výtažek z bukového dřeva, který nahrazuje funkci chybějících hormonů. Podporuje tvorbu kolagenu či regeneraci vrchní pokožky," poradila dermatoložka, které přípravky zvolit.

Související obsah

Vzhled pleti výrazně ovlivňuje pitný režim, na první místě by ale podle dermatoložky měla být zevní péče. Na pleť má velký vliv také stres. Když je totiž člověk ve stresu, zvyšuje se v těle podíl volných radikálů.

Ke krásnější pleti vám může kromě krémů dopomoci obličejové cvičení. Trendem posledních let je obličejová jóga. Jde o jednoduché cviky, díky kterým dosáhnete zeštíhlení obličeje, zbavíte se vrásek, zpevníte pokožku, ale dosáhnete třeba také plnějších rtů.

Ideální je cvičit každý den ve stejnou dobu, nejlépe ráno nebo večer, kdy je pokožka dokonale odlíčená. Cvičení se věnujte deset až patnáct minut.

Související obsah

Jak na to?

Na vrásky na čele a kolem očí zabírá opakované zdvihání a spouštění obočí. Pro pevné rty vyšpulte pusu do tvaru písmene O, jako byste chtěli někoho políbit, a opět povolte. Proti povadlým tvářím zase pomáhá naplnit tváře vzduchem, vyšpulit rty a přesouvat vzduch zepředu dozadu a do stran.

"Funguje to perfektně. Obličejová jóga rozpohybuje lymfu, proto by si měly dávat pozor ty ženy, které chodí na botulotoxin. Ten se totiž díky proudění lymfy rychleji z těla dostane," dodala dermatoložka.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz