Zákaz kouření

Zákaz kouření? V této hospodě v Kolíně se kouří dál. Pokuty nehrozí

Zákaz kouření? V této hospodě v Kolíně se kouří dál. Pokuty nehrozí
Zdroj: Google Maps

Kvůli zákazu kouření se čeští hospodští obávají, že lidé přestanou chodit do hospod a tržby půjdou výrazně dolů. Velký pokles návštěvnosti zaznamenali i v restauraci Barborka na sídlišti v Kolíně. Její majitel Jiří Horák hledá řešení, jak zajistit, aby zákaz štamgasty co nejméně omezoval. Přišel s unikátním nápadem.

Jiří Horák se na zákaz kouření v restauracích důkladně připravil a svou hospodu předzásobil 64 kusy elektronických cigaret s výměnnými náustky. Ty hostům své restaurace zadarmo půjčuje. "Pokud jim budou vyhovovat, mohou si je od nás pak odkoupit," řekl Horák Kolínskému deníku, který na unikátní recept restaurace Barborka na protikuřácký zákon upozornil.

Kromě elektronických cigaret si štamgasti mohou v oblíbené pivnici na kolínském sídlišti půjčit také vodní dýmku, protože těch se, stejně jako elektronických cigaret, regulace netýká. V restauraci Barborka si štamgasti mohou vychutnat různé značky elektronických cigaret.

"Udělal jsem to proto, abych hostům vyšel vstříc," řekl majitel restaurace Kolínskému deníku. Přiznává ale, že se zákaz kouření projevil na návštěvnosti hned v prvních dnech. Zatímco předtím měla hospoda, která má otevřeno od 9. hodiny, plno i v dopoledních hodinách, po zákazu kouření se restaurace vylidnila.

Související obsah

Restaurace má i zahrádku, na které se mohou hosté dokonce i dívat na sportovní přenosy, kapacitně však zdaleka nestačí. Vedle je navíc prodejna zmrzliny, kde sedávají maminky s dětmi. Barborka, která stojí uprostřed největšího kolínského sídliště, zavírá až v pět hodin ráno. Místní se už obávají, že se v noci vůbec nevyspí, pokud budou štamgasti chodit kouřit před hospodu a budou u toho rušit noční klid.

Protikuřácký zákon přináší hospodě, která podle majitele vytočí neuvěřitelných 1 600 piv denně, další problémy. Hned první den, co zákon začal platit, se servírkám stalo, že hosté si šli zapálit a utekli bez placení. Provozní se bojí, že hosté budou nechávat venku půllitry nebo, že někdo v noci napadne servírky, které také musí chodit kouřit před hospodu.

Související obsah

Když je venku hezké počasí, mohou ještě kuřáci chodit na cigaretu před restauraci. Jestli se nápad Jiřího Horáka s elektronickými cigaretami a vodními dýmkami chytne, zřejmě ukážou až chladnější měsíce.

 

Co říkají na zákaz kouření známé osobnosti? Podívejte se na reportáž pořadu Prásk!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRSNÉ: Co říkají celebrity na protikuřácký zákon? Některé reakce vás překvapí!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz