Petr Kramný

Kauza KRAMNÝ: Těchto pět věcí nesedí, tvrdí kritici rozsudku!

Kauza KRAMNÝ: Těchto pět věcí nesedí, tvrdí kritici rozsudku!
Petr Kramný u soudu, 2015 | Zdroj: Profimedia

Petr Kramný se už zřejmě z vězení na svobodu jen tak nepodívá. Nejvyšší soud zamítl jeho dovolání, jednu z posledních možností, jak zvrátit trest 28 let vězení. Někteří lidé ale v jeho nevinu stále věří - například Spolek Šalamoun. Na Facebooku jeho člen zveřejnil seznam bodů, kde údajně Nejvyšší soud hrubě selhal.

Petru Kramnému se stále více zužují možnosti, jak napadnout a zvrátit pravomocný rozsudek, který ho za vraždu manželky a dcery poslal na 28 let do vězení. Poslední nepříznivou zprávou pro něj bylo zamítavé rozhodnutí Nejvyššího soudu, který odmítl jeho dovolání.

 

Kramnému zbývá v české justičním systému (kromě prezidentské milosti) už jen jediná možnost - ústavní stížnost proti rozsudku. Obhájkyně Kramného už ji sepisuje a do dvou měsíců ji hodlá podat.

 

Související obsah

 

Na své straně má Petr Kramný také Spolek Šalamoun, který se zabývá ověřováním a dohledem nad spornými případy u českých soudů. Jedním z aktivních členů Spolku Šalamoun je Václav Peričevič. Ten ve svém facebookovém příspěvku shrnul body, které jsou podle něj kontroverzní a byl podle nich odsouzen nevinný. "Případ Petra Kramného není žádný justiční omyl, je to zcela úmyslný justiční zločin, kde jsme svědky úmyslné a zcela cílené deformace důkazů, úskoků a nehorázných lží," tvrdí Václav Peričevič ze Spolku Šalamoun.

 

Co v kauze Petra Kramného kritizuje Spolek Šalamoun (pokračujte na další stranu):

 

 

 

1. Způsob zabití stanovený vylučovací metodou

 

Zdroj: TV Nova

 

Peričevič vychází z písemného odůvodnění Nejvyššího soudu a alespoň podle svých slov se nestačí divit. "Písemné odůvodnění je zcela šokující usnesení. Přináší však i některé novum. Jedním z nich je ta skutečnost, že poprvé bylo konstatováno, že smrt elektrickým proudem je diagnoza ´per exclusionem´ tzn. vylučovací metodou. V praxi to znamená, že nevyšla toxikologie, jiný druh násilné smrti např. uškrcení a další možnosti, třeba utopení, a proto jediné vysvětlení je smrt elektrickým proudem a za to byl Petr Kramný odsouzen," shrnuje v úvodu Václav Peričevič.

 

 

 

2. Kramný se zabít nechtěl

 

Zdroj: TV Nova

 

Člen Spolku Šalamoun, dohlížejícího na kauzy české justice, poukazuje především na "hrubou manipulaci" v případu. Podle něj sice všechny soudy konstatovaly, že Kramný chtěl spáchat tzv. rozšířenou sebevraždu, ale ve spisech o tom není údajně jediná zmínka nebo důkaz, že by se Kramný chtěl skutečně zabít po smrti své rodiny.

 

 

 

3. Ukrývání vzorků tkání pro přezkoumání

 

Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

 

"Nejvyšší soud zcela selhal, když tvrdí, že nemůže být nekroptický materiál vydán znalcům, protože není nevyčerpatelný. Celou dobu poukazujeme na to, že agent STB Dvořáček je obelhal. Bože můj, kdyby zvedli telefon, za minutu zjistí, že se z bločku nekroptického materiálu dá udělat mnoho set až x tisíc řezů. Na přezkoumání je jich potřeba cca 40. Jinak řečeno i kdyby se těch posudků dělalo 200 nejméně 1/2 materiálu ještě zbyde," tvrdí dále Václav Peričevič ze Spolku Šalamoun.

 

 

 

4. Odposlechy nejsou důkaz

 

Zdroj: TN.cz

 

Pod palbu kritiky aktivisty Peričeviče se dostaly i policejní odposlechy, které byly u soudů použity jako důkaz. "Vrcholem absurdity je ta skutečnost, že Nejvyšší soud ČR považuje za stěžejní důkaz o vraždě z odposlechu získanou větu ´mi to v Egyptě všechno vyšlo´. Jednak se jedná o větu zcela vytrženou z kontextu celého rozhovoru, ale zejména zcela odporujícímu duchu všech rozsudků. Kdyby mu to všechno vyšlo, byl by dávno po smrti, protože podle výrokové věty rozsudku chtěl spáchat rozšířenou sebevraždu," pouští se do kritiky Nejvyššího soudu i soudů všech předchozích stupňů Václav Peričevič.

 

 

 

5. Znalec o způsobu vraždy střílel od boku

 

Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

 

Spolek Šalamoun ústy svého člena protestuje i proti svědectví znalců. Zejména se Václavu Peričovičovi nelíbí výpověď znalce z oboru elektro: "Nejvyšší soud se odkazuje na posudek znalce elektro ing. Sokanského, který telepaticky tj. vzdáleně (aniž by tam fyzicky někdy osobně byl )Ostrava - Hurgáda na základě snímku rozvodné skříně, konstatuje, že Petr Kramný zabil svou manželku a dceru na pokoji, a to buď jednopólovým a nebo dvoupólovým dotykem. Přesně tak zní i oba odsuzující rozsudky," rozčiluje se Peričevič.

 

Související obsah

 

"Má to totiž takový malý háček - jednak vypovídající hodnota takového posudku má stejnou úroveň jako když bude konstatováno, že na severním pólu mrzne. Zejména foto rozvodné skříně pochází úplně z jiného pokoje," upozorňuje Václav Peričevič.

 

 

 

Zdroj: vscr.cz

 

Na závěr svého příspěvku aktivista Václava Peričevič neskrývá skepsi a rozladění. "Bohužel, Petr Kramný neměl dosud na kole štěstí s názvem česká justice, ani trošku štěstí... Protože to není o spravedlnosti, o objektivní pravdě, ale o tom, že si to někdo nezaujatě přečte.Pokud to někdo udělá, vezme pas a okamžitě emigruje," domnívá se Peričevič.

 

Související obsah

 

"Případ Petra Kramného není žádný justiční omyl, je to zcela úmyslný justiční zločin, kde jsme svědky úmyslné a zcela cílené deformace důkazů, úskoků a nehorázných lží," uzavírá aktivista. 

tn.cz / gar

K tématu Petr Kramný

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz