Fidget Spinner

VIDEO: Fenomén Fidget Spinner! Naučte se snadné a skvělé triky

Svět má nový fenomén - jmenuje se fidget spinner a jde i v překladu o jakési "neposedné točítko". Hračka do ruky, která má údajně i jisté relaxační účinky, okouzlila nejen děti, ale i dospělé. Stojí pár korun a pak zbývá jediné - naučit se pár zábavných a různě náročných triků.

O fidget spinneru se mluví v mnoha superlativech. Údajně rozvíjí kreativitu, zručnost, koordinaci pohybů, pomáhá relaxovat, uklidňuje hyperaktivní i běžné jedince, pomáhá autistům nebo lidem s úzkostí. A také ruší výuku, takže ho začíná mnoho škol po celém světě zakazovat. To ale jeho boomu spíše pomáhá než aby ho potlačovalo.

Fidget spinner - či spíše jeho předchůdce - vznikl původně jako antistresová hračka už v roce 1993, kdy si ho nechala patentovat americká inženýrka Catherine Hettingerová. Ten původní dnešní hračky tolik nepřipomíná, ale v zásadě jde stále o ložisko s vrtulkou, která se musí v prstech roztáčet.

Už jen tohle roztáčení malé "káči" mezi prsty je prý návykové a spoustu lidí baví. Nejsou to už zdaleka jen děti. Fascinuje také mnoho dospělých. A to natolik, že jim všem přestalo pouhé roztáčení hračky bavit a naučili se s ní spoustu triků.

Fidget spinner není drahý, nejlevnější pořídíte už za částky převyšující stokorunu. Pokud si ho pořídíte, jistě se budete chtít některým trikům naučit. Už proto, aby vás "točítko" bavilo ještě víc. Našli jsme pro vás několik tipů, rad a triků pro začátečníky i ukázky těch dokonalejších pro pokročilé.

Následující video je zřejmě jedno nejsrozumitelnějších a ukazuje pět základních triků. Nejprve jednoduché přehození v rukou, pak přehození mezi prsty na jedné ruce, přetočení spinneru v ruce, pak kolem zad a nakonec nejsložitější trik - vzájemnou výměnu dvou roztočených spinnerů mezi dvěma rukama...

Fidget spinner - 5 triků pro začátečníky

Fidget spinner - začátečníci 2

Fidget spinner - zajímavé triky

Fidget spinner - nejlepší triky


 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz