Fidget Spinner

Čechy pobláznila podivná hračka proti stresu. Víte, o co jde?

Možná už i vy jste na ulici nebo v tramvaji viděli člověka, který na prstě roztáčel podivné ozubené kolečko. Že vám to přišlo podivné? Nejste sami! Jen během května vzrostl zájem o tuto hračičku o 400 %.

Fidget spinner - tak se jmenuje hračka, po které v současnosti Češi šílí. Jedná se malou antistresovou pomůcku, která se jednoduše roztočí mezi prsty jako káča. Češi o ni v e-shopech mají čtyřikrát větší zájem než před dvěma týdny. Informace vychází z údajů nákupního rádce Heureka.cz, kde prodeje a vyhledávání tohoto sortimentu vzrostly mezi dvěma týdny o více než 400 %.

"Prodeje této antistresové hračky vzrostly během čtrnácti dnů téměř na čtyřnásobek, kvůli enormnímu zájmu jsme přidali samostatnou kategorii pro tento produkt. Na internetu Češi vyhledávají všechny možné materiály a různé barvy," říká Alexandra Čermáková, obsahová manažerka nákupního rádce Heureka.cz.

Enormní zájem o hračku na internetu odstartovali v poslední době i youtubeři, kteří o jejím použití informovali. "Obecně jsou různé antistresové hračičky mezi lidmi často oblíbené jako milé dárky. A obdarovanému mohou udělat opravdu radost," doplňuje Čermáková.

Na Heurece patří v posledních týdnech výrazy jako fidget, spinner nebo fidget spinner k nejvyhledávanějším. Podobné je to i na Slovensku, kde prodeje vzrostly zhruba trojnásobně.

Na internetu jsou k dostání spinnery různých provedení - od klasických hladkých po verze s křídly, různé barvy, velikosti i materiály. "Průměrná cena spinnerů je kolem 100 - 250 korun, ale stejně jako u jiného sortimentu, záleží na rozměrech či provedení. Asi nejdražší je spinner za šest set korun," dodala manažerka.

Související obsah

Kromě toho, že má hračka působit antistresově, můžete s ní dělat i nejrůznější triky. Podívejte se na video.


 

ČTĚTE TAKÉ:

Terapie na 5 minut: Zbaví vás stresu!
TEST: Ohrožuje vás stres?

Pamatujete na legendární hru Tamagoči z 90. let? Nyní se vrací na scénu a takhle bude vypadat!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz