Fidget Spinner

Rusové zkoumají fidget spinnery: "Dětem škodí a je to propaganda!"

Rusové zkoumají fidget spinnery: "Dětem škodí a je to propaganda!"
Zdroj: Thinkstockphotos

Ruský úřad na ochranu zákazníků prověřuje škodlivost fidget spinnerů. Oblíbená hračka může podle některých odborníků poškodit pozornost i zdraví dítěte. Světová média ale upozorňují, že Rusové viní Američany z toho, že pomocí spinnerů šíří propagandu.

Rusové rozjeli obrovské vyšetřování a zkoumání oblíbených fidget spinnerů. Úřad na ochranu zákazníků začal prověřovat, jestli může hračka poškodit zdraví dítěte. Udělal tak údajně v reakci na "obavy rodičů i učitelů". Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Hon na spinnery ale může mít i jiný důvod. Ruská státní televize totiž odvysílala reportáž, která tvrdila, že hračka může být americkou propagandou. K této teorii přispěl i lídr politické opozice Alexej Navalnyj, který si u soudu s fidget spinnerem hrál.

Američané se podle Kremlu snaží zmanipulovat mladé lidi a děti, které si hračkou "točí nejčastěji". Spinnery údajně přispívají k otupění, a tak dělají z teenagerů zombie. "Opozice, podporovaná Spojenými státy, tak láká naše mladé," uvedl portál PolitRussia.ru.

Související obsah

Před nebezpečím fidget spinnerů ale varují i další odborníci. Podle některých výzkumů obsahují hračky jedy. Rodičům a učitelům se pak nelíbí, že dítě ztrácí zájem o cokoliv jiného, nesoustředí se a stává se závislým. Drobná hračka přitom pobláznila celý svět, včetně Česka.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz