Opalovací sprej

Matka natřela holčičku opalovacím sprejem. Utrpěla vážné popáleniny

Matka natřela holčičku opalovacím sprejem. Utrpěla vážné popáleniny
Zdroj: facebook

Zoufalá maminka varuje ostatní rodiče před nebezpečným opalovacím sprejem. Rebecca udělala všechno správně, postupovala podle instrukcí na obalu a dokonce si ověřila, že může sprej používat i malé dítě. Její dcera ale skončila v nemocnici s popáleninami II. stupně.

Rebecca Cannonová z kanadského Botwoodu se chystala se svou dcerou a sestrou na procházku. Čtrnáctiměsíční Kylu chtěla natřít opalovacím krémem ve spreji, nebyla si však jistá, zda ho může použít. Přečetla si proto návod a zjistila, že sprej má být bezpečný i pro šestiměsíční děti, píše portál Today.

Rebecca proto holčičku v klidu namazala a ženy vyrazily ven. Jenže sprej na ostré sluníčko nestačil, přestože měl ochranný faktor 50+. Kyla utrpěla popáleniny druhého stupně, kvůli velkému otoku ji hospitalizovali. Dívenka téměř neviděla, jak měla tváře opuchlé.

 

Odborníci před podobnými případy varují. Jak jim předejít, čtěte zde!

"Byla úplně rudá, všude měla puchýře. Ona jediná měla na tváři ten sprej a ona jediná se taky spálila," podivuje se Rebecca. Druhý den Kylu z nemocnice propustili, dnes už je v pořádku. Stopy po popáleninách ale mizí jen pomalu.

 

Rebecca se po tomto otřesném zážitku rozhodla varovat ostatní rodiče. Na sociální síti sdílela několik fotek a vypověděla, co se vlastně stalo. Příspěvek pak komentovaly další maminky, které měly podobnou zkušenost.

 

Související obsah

Stejné reakce našla Rebecca i v různých studiích. "Od té doby, co se dcerka vrátila z nemocnice domů, jsem si prostudovala výzkumy. A našla jsem až znepokojující množství případů, které byly stejné jako ten náš! Nevím, proč se takové přípravky vůbec prodávají," rozčílila se Rebecca.

Maminka použila opalovací sprej značky Banana Boat, šlo o speciální přípravek pro děti a byl vhodný i na obličej. V Česku se výrobky této značky neprodávají, můžete je ale sehnat v různých eshopech. Podle lékařů měla zřejmě dívenka alergickou reakci na některou složku produktu.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak chránit pokožku před sluncem? Nejlepší prevence + záchrana při spálení

6 nebezpečných mýtů o opalovacích krémech

ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍPAD: 35 let používala steroidní krém. Takhle dopadla po jeho vysazení!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz