Slepecký pes

Štefanovi se ztratil slepecký pes za čtvrt milionu! Dobře to dopadlo

Šťastně skončilo dvoudenní pátrání po slepeckém psovi z Děčína. Svému pánovi utekl v neděli, dnes už je ale Sam doma.

Štefan Bílý přišel o zrak před čtyřmi lety. Kvůli nemoci přestával postupně vidět na obě oči. Z poštovního doručovatele se stával invalidní důchodce. Předloni dostal slepeckého psa, Sam, jak mu říká, se ale při venčení v neděli vytrhnul a zmizel.

"My jsme na něj volali, jsme volali, ale bylo to úplně zbytečné, on prostě když vzal dráhu, takl vzal dráhu," popsal nešťastný majitel slepeckého psa.

Během chvíle přišel o nejlepšího přítele, také mu ale hrozilo, že bude muset vrátit čtvrtmilionovou dotaci na pořízení vodicího zvířete. Chtěli jsme pomoci, reportáž by mohl vidět někdo, kdo si psa všimnul nebo třeba ví, kde je. Nakonec to ale nebylo nutné.

Související obsah

Při jednom z rozhovorů s panem Bílým zastavilo opodál policejní auto. Strážník měl pro nevidomého muže dobrou zprávu. "Pane Bílý, já si vezmu vaši sestru do auta, někdo nám oznámil, že nějaký pes, možná je to ten váš, je chycený dole u Labe, v nějakém oku," sdělil policista.

Nakonec se ukázalo, že opravdu šlo o slepeckého psa pana Bílého. Ten při opětovném setkání neskrýval obrovskou radost. "On byl zalezlý někde v křoví, takže jsem na něj musela zavolat, aby vylezl, on se bál. Tak jsem šťastná, že je naživu," dodala Štefanova sestra Anna.

Martin Kočárek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Slepecký pes

Důležité Události

Píše se na Deník.cz