Nanuky

Jak dlouho trvá, než spálíte kalorie u nanuků? Přehled PODLE DRUHŮ

Jak dlouho trvá, než spálíte kalorie u nanuků? Přehled PODLE DRUHŮ
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

K létu neodmyslitelně patří i zmrzliny a nanuky, které dokážou v horkých dnech příjemně osvěžit. Protože je ale zároveň sezóna plavek, lidé si často úzkostlivě hlídají, aby nepřibrali nějaký ten kilogram navíc a od sladkých neřestí raději upouští. Právě proto možná oceníte následující přehled.

Těžko byste hledali víc nadšených sportovců než v období léta, kdy chce každý vypadat v plavkách u vody co nejlépe. V parných dnech ale počasí přímo svádí k tomu, abyste si vychutnali některou z výborných zmrzlin, které jsou jak na potvoru snad na každém rohu.

Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří si úzkostlivě hlídají svou váhu, máme pro vás dobrou zprávu. Čas od času si klidně můžete zahřešit a sladké mražené pochoutky si dopřát. Máme pro vás totiž přehled nejoblíbenějších nanuků i s dobou, kterou musíte vynaložit k tomu, abyste přebytečné kalorie spálili. A to v klidovém i zátěžovém režimu.

Krémový, nebo vodový nanuk? Možná se budete divit, ale méně kalorií má první zmiňovaná možnost. Vyplývá to z přehledu, který vytvořil sportshoes.com a okomentovala ho osobní trenérka Aimeé Victoria Land.

Zatímco nepříliš velké krémové nanuky obsahují asi 32 kilokalorií, které v méně zátěžovém režimu spálíte asi za 29 minut, pestrobarevný ovocný vodový nanuk má kilokalorií hned 54 a jejich spálení vám potrvá 32 minut. Rychlejších výsledků dosáhnete, pokud si zaběháte. Při zátěži tělo spaluje mnohonásobně rychleji. Krémový nanuk vyběháte za čtyři minuty, vodový za sedm minut.

Související obsah

Tyto údaje jsou samozřejmě orientační. Každé tělo je totiž svým způsobem specifické. Když saháte po zmrzlině nebo nanuku, můžete se ale podívat, jak je který druh "zátěžový" pro organismus. Nejhůř vychází tak jako tak nanuky s čokoládovou polevou, který bývají doplněné o ztužené tuky.

Tipy na aktivity:

Pokud vás nebaví běhat, využít můžete i jiné (méně zátěžové) aktivity. Pro příklad: Když si dáte kornout se 176 kilokaloriemi, kromě 22 minut běhání můžete 106 minut stavět hrad z písku, 30 minut chodit, nebo 41 minut dělat dřepy.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz