Kegelovy cviky

Češky pobláznily cviky, které zlepšují sex! Víte, jak na ně?

Češky pobláznily cviky, které zlepšují sex! Víte, jak na ně?
Zdroj: Thinkstockphotos

Češky pobláznil trend, který ženy ve světě znají už několik let. Kegelovy cviky se dokonce objevily v nejvyhledávanějších výrazech na české wikipedii. Cvičení, které pomáhá především ženám, má zpevnit pánevní dno.

Cviky na posílení pánevního dna vyvinul americký gynekolog Arnold Kegel. Řídí se jimi ženy, které zrovna porodily, ale také ty, které chtějí zlepšit svůj sexuální život. U žen totiž zpevnění svalů v intimní oblasti vede k větší vzrušivosti a snadnějšímu dosažení orgasmu.

Méně známé je to, že Kegelovy cviky mohou být užitečné i pro muže. Měly by přispět k větší a silnější erekci, ale také oddálení ejakulace. Pomohou také lidem, kteří mají potíže s močovou inkontinencí.

Samotné cviky spočívají v zatínání svalstva, podobně jako při zadržování proudu při močení. Stačí rytmicky stahovat a následně uvolňovat svaly. Pokud chcete opravdu zlepšit svůj výkon v posteli, měli byste cvičit pravidelně - třikrát denně alespoň třicetkrát svaly stáhnout.

Jestli chcete Kegelovy cviky vyzkoušet, začněte zlehka. Cvičte vsedě nebo vleže. Stahujte svaly vždy jen na krátký okamžik, poté můžete intervaly prodlužovat až na deset vteřin. Delší doba, i když ji někteří lidé zvládnou, se nedoporučuje.

Související obsah

Důležité je nezatínat jiné svaly, jak se často zezačátku děje. Svaly pánevního dna podpírají dělohu, močový měchýř, konečník a tenké střevo. Břišní a stehenní svalstvo nechte při cvičení povolené, zároveň nezadržujte dech. Necvičte s plným nebo z poloviny plným močovým měchýřem.

Kegelovy cviky proslavila i Samantha, oblíbená hrdinka seriálu Sex ve městě, který můžete sledovat každý večer po 22. hodině na Nova 2. O co jde, vysvětlovala nejen svým kamarádkám, ale také tisícům divaček u televizních obrazovek a způsobila tak nový boom tohoto cvičení.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz