Demonstrace

Najel autem do davu a zabil ženu. Zemřeli i dva policisté!

Mladík, který v sobotu odpoledne v americkém městě Charlottesville úmyslně najel autem do davu protestujících, byl obviněn z vraždy. Jedna žena totiž po srážce s jeho vozem zemřela. Později poblíž zahynuli i dva zasahující policisté.

Šílenec při své jízdě kromě zmíněné zabité dvaatřicetileté ženy zranil dalších 19 lidí. Policie ho krátce po incidentu zadržela. Nyní čelí obvinění z vraždy, úmyslného ublížení na zdraví a způsobení smrtelné nehody, uvedla CNN.


Média řidiče, který najel do davu lidí, kteří ve městě protestují proti shromáždění pravicových radikálů, identifikovala jako dvacetiletého Jamese Alexe Fieldse juniora z Ohia. Ten nyní sedí v místním vězení a na začátku příštího týdne by měl jít před soud.

Video obsahuje drastické záběry a není vhodné pro děti a slabší povahy!

Sražená žena ovšem není jedinou obětí násilných protestů, které virginským městem zmítají. Do nedalekého lesa se totiž rovněž v sobotu odpoledne zřítila policejní helikoptéra, která před nehodou ze vzduchu monitorovala situaci ve městě.Zahynul osmačtyřicetiletý pilot stroje i druhý člen posádky. Pilot měl manželku a dva syny. Virginská policie později uvedla, že nic nenasvědčuje tomu, že by za nehodou stálo cizí zavinění, uvedl portál rt.com.

Americký prezident Donald Trump vyjádřil pozůstalým po mrtvých policistech upřímnou soustrast. A dodal, že toto jsou jedni z těch nejlepších lidí, které se v zemi rodí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz