Michelle Sudků

Případ holohlavé vražedkyně: Oběť u soudu zkolabovala

Dva policisté v Praze stojí před soudem. Žaloba jim dává za vinu, že podcenili vyšetřování případu, kde psychicky nemocná žena zaútočila na jinou na toaletách v kavárně. Útočnice tak zůstala na svobodě a o dva týdny později zabila nožem zákaznici v obchodním centru na Smíchově. Žena, jíž Sudků škrtila, se během výpovědi zhroutila a byla odvezena záchrankou.

Čtvrteční jednání muselo být přerušeno. Napadená dívka během výslechu zkolabovala. Dívku vražedkyně Michele Sudků napadla na toaletě podniku, kde slavila rozlučku se svobodou. Sudků ji škrtila tričkem, dívka se jí naštěstí vysmekla a utekla. Personál podniku poté zavolal policii.

Jednání se odročilo na dobu neurčitou, dokud se dívčin stav nezlepší. Policisté Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě, že čin úmyslně podcenili. Dívky údajně nechtěly přerušovat rozlučku se svobodou a poprosily policisty, aby se věc zapsala tak, že se útočnice pouze obnažovala. 

Policisté prý neměli v úmyslu, aby se Sudků vyhnula trestímu stíhání, ani se nesnažili si ulehčit práci. Po převezení Sudků do psychiatrické léčebny v Bohnicích prý lékařům zatajili co se přesně stalo.

Sudků byla po dvou týdnech propuštěna na svobodu a zaútočila znovu. Za ubodání ženy v obchodním centru byla odsouzena na třicet let odnětí svobody.

kik/Karla Mráčková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz