Vejce

Toxická vejce servírovaly hotely v Bratislavě! Dovezli je z Rakouska

Toxická vejce servírovaly hotely v Bratislavě! Dovezli je z Rakouska
Zdroj: Profimedia

Toxická vejce dál děsí Evropu. V Česku se zatím neobjevila, ale v sousedním Slovensku ano. Rakouská firma dokonce dodávala směs z kontaminovaných vajec do čtyř hotelů v Bratislavě.

Z rakouské firmy dovezli do čtyř hotelových zařízení v Bratislavě pasterizovanou vaječnou směs původem z Německa. Informoval o tom slovenský portál tvnoviny.sk s odvoláním na Státní veterinární správu.

Analýza, kterou prováděli odborníci v Rakousku, ukázala nadměrné množství fipronilu. "Naměřená hodnota byla 0,026 mg/kg, minimální reziduální limit je stanoven na 0,005 mg/kg. Dodávky se uskutečnily od 25. 7. do 11. 8. Dohromady bylo dovezeno 675 balení. Obsah jednoho balení je 1000 g," konstatují veterináři.

Informaci pak správa poskytla Úřadu veřejného zdravotnictví, který na restaurace dohlíží. Ten v příslušných hotelech vykonal kontrolu, vyhledal všechny kontaminové směsi a pozastavil jejich další dodávky. Výrobky už začala stahovat i distribuční společnost.

Související obsah

Toxická vejce se objevila v 17 evropských zemích, Česko mezi nimi není. Nejvíce byly zasaženy Belgie, Nizozemsko a Německo, odkud se vejce dostala do dalších států. V obchodech se objevily miliony vajec obsahujících jedovatý insekticid fipronil.


Podívejte se na reportáž TV Nova o kontaminovaných vejcích:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz