Brigáda

Šel na brigádu a přes noc zemřel, lékaři se obávají smrtící epidemie!

Slovenskem otřásá smrt dvacetiletého muže, který zemřel během letní brigády na Slunečních jezerech v Senci. Podle lékařů zřejmě dostal infekční meningokokové onemocnění. Zemřel v noci na pondělí, lékaři už udělali protiepidemická opatření.

Chtěl si jen přivydělat přes léto peníze, brigáda v rekreační oblasti u Sence se ale hrozivě zvrtla. V neděli večer si šel dvacetiletý mladík na ubytovnu lehnout s tím, že mu není dobře. Ráno už mu lidé volali záchranku.

Bylo ale příliš pozdě. Mladík nepřežil. Podle lékařů mohla být příčinou úmrtí diagnóza infekčního onemocnění - pravděpodobně smrtící meningokok. Ten postihuje hlavně děti do čtyř let, nejčastěji na něj ale umírají lidi ve věku 15 až 24 let.

Zrádnost této nemoci spočívá hlavně v tom, že připomíná chřipku. Později se ale objevují i charakteristické fleky a v tu chvíli začíná boj o život. Člověk, u kterého meningokokové onemocnění vypukne, může zemřít během 24 hodin.

Související obsah

"Vzhledem k tomu, že diagnóza není zatím jednoznačně stanovená a potřebná protiepidemická opatření byla provedena, další vyjádření k případu nebudeme poskytovat," citují tvnoviny.sk mluvčí Úřadu veřejného zdravotnictví SR Zuzanu Drobovou.

Mladík měl krátce před smrtí pracovat u grilu. Protože se nemoc přenáší vzdušnou cestou, hygienici okamžitě udělali vše proto, aby zamezili jejímu šíření. Začali zkoumat všechny, kdo s mužem přišli do kontaktu. Kolegové teď napjatě čekají, jestli se diagnóza potvrdí.


ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

Meningokok – smrtelná nemoc postihující hlavně teenagery

PŘÍBĚH, KTERÝ VÁS ROZPLÁČE: Vypadalo to jako chřipka! Za pár dní ale holčička zemřela

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz