Trest

Řidič kamionu ohrozil muže v autě, policie zvažuje potrestat oba!

Nebezpečný incident v jihlavském tunelu, kde se před měsícem málem srazil kamion s osobním autem, má překvapivou dohru. Přestupek podle policejního vyšetřování spáchal nejen řidič kamionu, který předjížděl tam, kde neměl, ale i řidič osobního vozu. Jako přijíždějící z vedlejší silnice měl totiž dát kamionu přednost - a to přesto, že jeho řidič porušil předpisy.

Jen o centimetry se řidič osobního auta vyhnul čelnímu střetu s kamionem. Ten přitom předjížděl na konci jihlavského tunelu, kde je to zakázané. Je tam plná čára.

Řekli byste, že je to chyba řidiče kamionu. Podle vyšetřovatelů ale svůj podíl viny nese i pan Závitkovský, tedy muž z osobního auta. "Podezřelými v tomto případě jsou oba řidiči, rumunský řidič jízdní soupravy i řidič osobního vozidla," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Pan Závitkovský si měl totiž podle policie všimnout protijedoucího kamionu vyjíždějícího z tunelu a na hlavní silnici vůbec nevjíždět. "Jsem podezřelý z přestupku nedání přednosti v jízdě vozidlům na hlavní komunikaci," sdělil muž.

Brání se sice tím, že nebylo možné kamion vidět, jemu i druhému řidiči ale teď hrozí v přestupkovém řízení několikatisícová pokuta.

A i další předpisy vás mohou zaskočit - přednost zprava má třeba i vozidlo, které vjíždí na silnici z jednosměrky v protisměru a tudiž také porušuje předpisy. A podobné je to i v případě, že vjíždítě z vedlejší silnice na hlavní a nemáte dobrý rozhled. Kdy jet, by vám měl podle předpisů ukázat poučený spolujezdec nebo kolemjdoucí tak, abyste na hlavní silnici bezpečně vjeli. Více se dozvíte v naší reportáži.

David Pik/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Trest

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz