Zoologická zahrada

Rodiče riskují životy dětí! V zoo je posílají do výběhů dravých šelem

Ve zlínské zoologické zahradě se množí případy, kdy její návštěvníci nerespektují zákaz vstupu do vyhrazených míst a výběhů zvěře. Mnozí se tak dostávají do nebezpečné blízkosti zvířat. Podobných situací přitom ve většině zoo u nás přibývá.

Druhá nejnavštěvovanější zoologická zahrada u nás - ve Zlíně na Lešné - je vyhlášená tím, že má řadu expozic bez plotů a bariér.

A právě toho někteří návštěvníci zneužívají a ke zvířatům se dostávají nebezpečně blízko. Někteří rodiče kvůli dokonalé fotce dokonce riskují životy a zdraví svých malých dětí a sami je posílají za zákazové tabule.

Naposledy se porušení zákazu nevyplatilo rodině tříletého děvčete v olomoucké zoo. Podlezlo ohradník a dostalo se až k oplocení výběhu smečky vlků s mláďaty. Jedna ze šelem se po děvčátku ohnala a způsobila mu tržnou ránu na noze.

Související obsah

Některé děti navíc zvířata nevhodně krmí, což je v každé zoo zakázáno. Nedávno například neukáznění návštěvníci plameňákům na Lešné nabízeli rohlíky. Bohužel zoologické zahrady nemají téměř žádné možnosti sankcí, dokonce za porušení zákazu vstupu takové návštěvníky nemohou ani pokutovat.

Výsledkem tak nakonec může být uzavření průchozích expozic, případně zvětšení vzdálenosti, z níž bude zvířata bezpečné pozorovat. 

mom/Zdenek Čík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz