žumpa

Honzík (11) se utopil v žumpě, otec bojuje o život! Našli je příbuzní

Honzík (11) se utopil v žumpě, otec bojuje o život! Našli je příbuzní
Zdroj: Profimedia

Obrovskou tragédií skončily prázdniny pro jedenáctiletého Janíka. I s otcem zřejmě spadli do žumpy a záchrana přišla příliš pozdě. Chlapec zemřel a jeho otec zůstává v umělém spánku.

Staršího muže začala podle portálu topky.sk hledat v obci Modrany v okrese Komárno jeho matka, nemohla ho ale najít. Zpozoroval ho až bratr, který mu zavolal na mobil. Ten zvonil, ale nikdo ho nezvedal, a tak se vydal za zvukem.

Pak si bratr všiml, že z žumpy trčí holinka! Muž ještě sténal, a tak ho spolu s dalším bratrem vytáhli a zavolali záchranáře. Na dně šachty ale nahmatali ještě jedno tělo - mužova syna a jejich synovce Janíka.

Jedenáctiletému chlapci už ale nikdo nedokázal pomoci. "Spadl za dosud nezjištěných okolností do šachty na dvoře rodinného domu. Přivolaná lékařka předvěžně vyloučila cizí zavinění a nařídila vykonat pitvu," uvedla policejní mluvčí Božena Bruchterová.

Podle kamarádů byl Janík šikovný a oblíbený chlapec, vynikal ve sportu. Jeho smrt oznámil na facebooku i zápasnický klub, za který mladík bojoval.

Související obsah

Slovenská média spekulují, že se otec nadýchal výparů a omdlel. Janík chtěl tatínkovi pomoct, a tak za ním zřejmě skočil do šachty. Více světla do případu snad vnese sám muž, který je teď v umělém spánku v nemocnici.

Podobným způsobem zemřel v roce 2012 ragbista Nevin Spence, reprezentant Irska. Společně s otcem a bratrem se snažili ze žumpy zachránit rodinného psa, celá trojice se ale utopila.

V květnu pak nepřežil pád do šachty dvouletý chlapeček na Domažlicku. Rodiče ho našli až po patnácti minutách, vrtulník ho přepravil v kritickém stavu, po převozu ale klouček zemřel. Více čtěte zde.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz